Bogdanović predvodio Hrvatsku do pobjede nad Francuzima

Hrvatska košarkaška reprezentacija pobjedom je započela pripreme uoči početka Eurobasketa. U prijateljskom susretu protiv Francuske Petrovićeva momčad slavila je rezultatom 92:87 i dodatno podignula samopouzdanje uoči nastavka priprema.

Tjedan dana nakon početka priprema Hrvatska je stigla u Francusku na prvu pripremnu utakmicu uoči Eurobasketa. U prvoj utakmici igrala je protiv domaćina kojeg je u vrlo zanimljivoj utakmici, u kojoj obrane nisu bile na najvišem nivou, dobila rezultatom 92:87.

Iako je odigrana tek jedna utakmica, pobjeda jako puno znači hrvatskoj reprezentaciji kojoj je samopouzdanje uoči nastavka priprema od velikog značaja. Već sutra Hrvatska će odigrati prijateljski dvoboj protiv Litve.

Kao što se i moglo očekivati jedan od izazova prvih pripremnih utakmica svakako je napad, a rezultat današnjeg početka – ruke su bile prilično tvrde. Sve poene u prvoj dionici ubacila je unutarnja linije, do ulaska druge postave. Francuska se malo odvojila u završnici prve četvrtine, ali se Hrvati s tri trice Dragana Bendera i jednom Filipa Krušlina vraćaju u egal (27:27).

29 poena ubacila je Hrvatska u drugoj četvrtini, međutim, niti Francuzi nisu previše zaostajali. Ubacili su ukupno 25 koševa i zaključili poluvrijeme s dva poena prednosti (44:42).

Petrovićevi izabranici imali su momentum na svojoj strani nakon trice Krune Simona kojom su poveli 52:47. Na drugoj strani uzvraća vrlo raspoloženi Evan Fournier s osam uzastopnih poena, na njega su se nadovezali Diot i Diaw za seriju 13:0.

Rezultat je bio u egalu sve do se završnice, minutu i pol prije kraja bilo je 85:85. Prvo Dario Šarić pogađa polaganje, zatim Hrvatska dobrom obranom dolazi do novog napada kojeg svojom prvom tricom na utakmici rješava Marko Popović čime potvrđuje pobjedu svoje momčadi.

Hrvatsku je predvodio Bojan Bogdanović s 21 poenom (3/5 za dva, 2/7 za tricu, slobodna bacanja 9/9), dok je Dario Šarić upisao double-double učinak sa 16 koševa (4/8 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 2/4), deset skokova i četiri asistencije.