Bivši igrač Širokog Brijega rastužio armiju Željinih navijača u Krupi

Nogometaši Krupe i Željezničara remizirali su 1:1 u susretu 8. kola Lige za prvaka prvenstva BiH što će reći da je aktualni prvak Zrinjski dva kola prije završetka Prvenstva ponovno u igri za titulu, jer njihov zaostatak za Željom iznosi svega dva boda, a “Plemići” u dva posljednja kola imaju kudikamo lakši raspored.

Naime, momčad Blaža Sliškovića najprije će u goste Radniku, a potom u zadnjem kolu ugostiti Slobodu, dok Željezničara čeka gradski derbi sa Sarajevom na Koševu, a potom i domaći nastup s Radnikom. Željo jednu utakmicu može remizirati, jer ima bolji međusobni skor od Zrinjskoga, međutim u slučaju da izgubi jednu od dvije preostale utakmice ili primjerice obe remizira, a Zrinjski zabilježi pobjede u svojim nastupima Mostarci bi u tom slučaju bili prvaci.

Uvodne minute susreta u Krupi nisu donijele gotovo ništa. Prva šansa viđena je u 17. minuti kada se Ivan Lendrić našao pred golom domaćih, ali mu je Kutić obranio udarac. Uzvratila je i Krupa. Šutirao je Barić sa 20-ak metara, ali je Vedran Kjosevski sjajnom paradom spriječio domaće da dođu do gola.

U 29. minuti Željo je poveo. Veliku grešku Kartala, kojeg je preskočila lopta, koristi Samir Bekrić. Lobovao je Kutića i doveo “Plave” u prednost od 1:0. Do kraja prvog poluvremena nije bilo velikih prilika. Željo je mirno čuvao prednost i sa prednošću od jednog gola su ušli u nastavak.

Fenomenalan gol postigao je bivši igrač Širokog Brijega Stefan Barić za 1:1

Drugo poluvrijeme donosi mnogo bolju igru Krupe. Krenuli su ofanzivno prema golu gostiju, a u 61. minuti su došli do izjednačenja. Fenomenalan gol postigao je bivši igrač Širokog Brijega Stefan Barić za 1:1.

Već u narednom napadu dobra šansa za Želju. Šutirao je glavom Lendrić, ali je neprecizan. U 70. minuti Krupa je u odličnoj prilici. Barić je ubacio s lijeve strane, Ajdin Redžić šutira, a Kjosevski spašava Želju čudesnom obranom. Do kraja onih izrazitih šansi nije bilo. Pokušao je Petrović uvođenjem Steve Nikolića da dođe do tri boda, ali mu se to nije isplatilo i na kraju je meč završen bez pobjednika, 1:1, iako je Elvir Koljić u 90. minuti mogao pogoditi za pobjedu domaćeg tima, ali je u situaciji jedan na jedan šutirao pored gola.

Željo je tako propustio šansu da praktički osigura naslov prvaka i sada su samo dva boda ispred Zrinjskog na dva kola prije kraja prvenstva.

Liga za prvaka, 8. kolo: Krupa – Željezničar 1:1 (Barić 69′ / Bekrić 29′)

KRUPA: Kutić, Redžić, Jašarević, Koljić, Ljubenović, Vuković, Milutinović, Kartal, Aleksić, Milanović, Barić.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, S.Stevanović, Boccaccini, Marković, Bekrić, Blagojević, Bogičević, Stanić, Zakarić, Lendrić, M.Stevanović.