Bilić pokorio Anfield, Crystal Palace šokirao Stamford Bridge

West Ham je pod vodstvom bivšeg hrvatskog izbornika Slavena Bilića ostvario veliku 3:0 pobjedu gostujući kod Liverpoola, dok je još jedan šok doživio i branitelj naslova Chelsea od kojeg je na njegovom Stamford Bridgeu bolji bio Crystal Palace s 2:1.

Nakon što je u prvom kolu šokirao Arsenal na Emiratesu, Slaven Bilić je s West Hamom ostvario još jedno veliko iznenađenje nanijevši u subotu Liverpoolu prvi prvenstveni poraz u novoj sezoni.

Debitant Manuel Lanzini je već u 3. minuti pogodio za vodstvo čekićara, a u 29. minuti Mark Noble je udvostručio vodstvo gostiju. U toj je akciji pogriješio hrvatski reprezentativac Dejan Lovren koji je izgubio loptu na desnoj strani, a nakon ubačaja Noble je bio precizan s ruba kaznenog prostora. Liverpool se pokušavao vratiti, imao loptu u svom posjedu, ali West Hamovi igrači bili su konkrentiji. Obrana je do kraja izdržala bez primljenog pogotka, a sučevom vremenu pobjedu je začinio Sakho. To je prva pobjeda West Hama u ligaškoj utakmici na Anfieldu još od daleke 1963. godine.

Poraz Chelsea i Mourinhov drugi poraz u 100 domaćih utakmica

Crystal Palace je na slavlje na Stamford Bridgeu čekao nešto kraće, od 1982. godine. Sako je u 65. minuti doveo gostujuću momčad u vodstvo. Radamel Falcao je svojim prvijencem za Chelsea, sjajnim pogotkom glavom na ubačaj Pedra, izjednačio na 1:1 u 79. minuti, ali već dvije minute poslije Ward je na asistenciju Saka pogodio za konačnih 2:1 i veliki trijumf Alana Pardewa nad Joseom Mourinhom. Naime, Portugalcu je ovo bila 100. domaća ligaška utakmica na klupi Chelseaja. U dosdašnjih 99 dvoboja izgubio je samo jednom.

Vodeći Manchester City ne posustaje. Watford su ispratili sa sigurnih 2:0, a pogotke za četvrtu uzastopnu pobjedu bez primljenog pogotka postigli su Raheem Sterling (47) i Fernandinho (56). Sterlingu je to bio prvenstveni prvijenac u dresu Cityja otkako je ovog ljeta stigao u Manchester iz Liverpoola.