Bilbija pogodio za novu pobjedu Zrinjskog u gradskom derbiju

Nogometaši Zrinjskog upisali su novu pobjedu u gradskom derbiju protiv Veleža, a ovaj put u Vrapčićima. Plemići su slavili s 0:1, a slično kao i u prvom susretu Rođenima je presudio Nemanja Bilbija.

Drugi mostarski gradski derbi u ovoj sezoni, dvije momčadi dočekale su u različitoj atmosferi, ali i poziciji na ljestvici. Zrinjski je držao prvo mjesto uz utakmicu i bod više od drugoplasirane Tuzla City, a Velež je (uz oduzeta tri boda) držao 10. poziciju sa svega 12 bodova na kontu.

A da stvar bude gora po Rođene, ovo im je bila prva od šest utakmica koju moraju odraditi pred praznim tribinama na svom stadionu, nakon određene kazne NS BiH zbog prekida utakmice s Borcem.

Prvi na utakmici zaprijetili su domaći i to već u 3. minuti. Nakon slobodnog udarca s desne strane, za malo preko gola šutirao je Radović.  Na ovoj utakmici za Zrinjski je debitirao novopridošli vratar Josip Čondrić, međutim, već u 4. minuti njegov debi je mogao završiti neslavno. Naime, vjetar mu je “ukrao” loptu iz ruku, ali on se uspio snaći i otkloniti opasnost ispred svog gola.

Pet minuta kasnije, iz novog prekida ubacio je Vehabović, a za malo kratak je ostao Zvonić.

Zrinjski prvi put prijeti u 12. minuti. Juranović je probio po lijevoj strani, vratio je povratnu loptu u sredinu prema Tičinoviću, ali njegov udarac odlazi visoko preko gola.

Zrinjski je nakon toga malo više uzeo loptu pod svoju kontrolu, ali bez konkretnijeg učinka. Velež je zato opet bio opasan iz prekida u 22. minuti. Vehabović je opet ubacio, Ovčina je prebacio loptu na drugu stranu, ali mladi Džanković je loše zahvatio loptu.

Prazne tribine stadiona “Rođeni” (Foto: Denis Kapetanović/Pixsell)

Prvo poluvrijeme bilo je dosta skromno, praktično bez udarca u okvir jednog ili drugog gola i završilo je bez pogodaka. No, zasigurno je igrače obje momčadi u njihovoj izvedbi omeo i jak vjetar, ali i ulog koji sa sobom nosi gradski derbi.

Početkom drugog dijela, gosti su zaigrali nešto bolje i počeli su dominirati u posjedu lopte, ali bez većih prigoda. U 58. minuti Bilbija je šutirao pored gola.

Josip Ćorluka je još jednom pokazao koliko je važan u igri Zrinjskog (Foto: Denis Kapetanović/Pixsell)

Terenska inicijativa gostima se isplatila u 62. minuti. Ono što nije uspio nekoliko minuta ranije, Nemanja Bilbija je uspio tada. Nakon ubačaja Ćorluke s desne strane, Bogdanović je loše intervenirao, a napadač Zrinjskog je glavom pogodio za vodstvo 0:1. Bio je to njegov osmi pogodak u sezoni, a ukupno 75. u dresu Zrinjskog. S ovim golom Bilbija se izjednačio s legendarnim Krešimirom Kordićem po broju pogodaka u dresu Zrinjskog.

10 minuta kasnije dobru prigodu imali su domaći. Peco je šutirao s vrha šesnaesterca, ali Čondrić se iskazao kvalitetnom intervencijom.

U 82. minuti sjajni Ćorluka probio je po desnoj strani, ali nakon njegovog dodavanja loše je šutirao Malekinušić iz dosta dobre pozicije.

Velež je do kraja pokušao izjednačiti, ali Zrinjski se znalački obranio (Foto: Denis Kapetanović/Pixsell)

Velež je do kraja krenuo na sve ili ništa. U 86. domaći nisu iskoristili veliku prigodu. Nakon velike gužve šutirao je Zvonić, a Bilbija je spasio goste jer je izbio loptu s gol linije.

U 90. minuti igrač domaćih Slaviša Radović je isključen, jer je u razmaku od samo nekoliko minuta zaradio dva žuta kartona. Time je Zrinjski stigao još bliže pobjedi.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i Plemići su upisali novu pobjedu s kojom su učvrstili vodeću poziciju na ljestvici. U idućem kolu Zrinjski će Pod Bijelim Brijegom dočekati Sarajevo, dok će Velež u goste Rudaru iz Prijedora.

VELEŽ: Bogdanović (od 77. Kačevenda), Ovčina, Zvonić, Zeljković, Radović, Ćosić (od 67. Peco), Pršeš, Vehabović (od 67. Brandao), Salčin (od 77. Anđušić), Džanković (od 31. Radovac), Cvijanović

ZRINJSKI: Čondrić,  Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Memija, Savić (od 78. Tešija), Zlomislić, Šipovac (od 31. Sabljić, a od 67. Bašić), Juranović (od 67. Malekinušić, Tičinović (od 78. Jukić), Bilbija

Jakirović: Rano je govoriti o tituli; Dudić: Nekad jače idemo na treninzima