BiH u sjajnoj završnici napunila mrežu Lihtenštajna

Bosna i Hercegovina je u petom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo  u furioznoj završnici nadigrala Lihtenštajn rezultatom 5:0.

Zmajevi su odmah preuzeli incijativu i u 11. minuti Gojak na asistenciju Džeke odlično pogađa za vodstvo Bosne i Hercegovine 1:0.

Nastavili su domaći prijetiti, pokušaj u 19. minuti bilježi Pjanić, a u 24. Višća šalje odličan udarac, no golman odbija. Džeko je pokupio odbijenu loptu, ali pogodio je gredu. Terensku incijativu tijekom prvog poluvremena držala je BiH, a tek pred kraj gosti su upisali dva pokušaja.

U 43. minuti Hasler loptu šalje pored gola, a dvije minute kasnije iz daljine pokušava Wieser, ali na semaforu je ostao isti rezultat.

U drugom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja. Obje momčadi imale su svojih prilika, ali nijedna nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti suparničkom vrataru sve do 80. minute kada Haris Duljević puca izvan šesnaesterca i pogađa za povećanje vodstva BiH na 2:0.

Potom je uslijedila sjajna završnica Bosne i Hercegovine.

Za 3:0 zabio je Džeko nakon sjajnog ubačaja Gojaka, na 4:0 podigao je Višća u 87. minuti, a konačni rezultat postavio je Gojak.

BiH: Šehić, Todorović, Kolašinac, Višća, Pjanić, Džeko, Gojak, Šunjić, Zukanović, Krunić, Milošević.

Lihtenštajn: B. Buchel, Goppel, Jaufmann, Malin, Wieser, Salanović, M. Buchel, Meier, Gubser, Hasler, Rechsteiner.