BiH pobijedila Luksemburg 5:0!

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na Bilinom polju u Zenici savladala reprezentaciju Luksemburga sa 5:0 i time osigurala minimalno baraž za kvalifikacije na Euro 2012.

Prvi pogodak postigao je Edin Džeko u 13. minuti susreta. Samo dvije minute kasnije Zvjezdan Misimović odličnim udarcem iz slobodnog udarca povisio je rezultat na 2:0.

Pogodak za 3:0 postigao je također Misimović i to iz jedanaesterca u 25. minuti utakmice.
U 37. minuti, četvrti pogodak prvog poluvremena sjajnim udarcem sa 16 metara postigao je Miralem Pjanić.

Drugo poluvrijeme otvorio je Haris Medunjanim pogotkom u 51. minuti susreta za 5:0, što je ostao i rezultat do kraja utakmice.