BiH na korak do Brazila

Nogometna reprezentacija BiH odigrala je pretposljenju preostalu utakmicu kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Brazilu.

Zmajevi su pred 12.000 gledatelja na zeničkom Bilinom polju dočekali reprezentaciju Lihtenštajna koju su svladali sa visokih 4:1.

Edin Džeko je u 27. minuti doveo BiH u vodstvo 1:0, da bi na 2:0 u 34. minuti povisio Zvjezdan Misimović.

U 38. minuti susreta Vedad Ibišević povisuje na 3:0, da bi samo minutu kasnije Edin Džeko postigao svoj drugi zgoditak i doveo BiH u vodstvo rezultatom 4:0.

[youtube id=”y8MQHR3Nzgs” width=”600″ height=”350″]

U drugom poluvremenu BiH je ‘povukla ručnu’, a gosti iz Lihtenštajna iz jedine prilike na utakmici i jedinog šuta postigli su počasni gol.

Ovo je sedma pobjeda Bosne i Hercegovine u kvalifikacijskom ciklusu, a kvalifikacije se završavaju u utorak u Kaunasu protiv reprezentacije Litve. Ukoliko izabranici Safeta Sušića  svladaju Litvu u gostima izborit će izravan plasman na Svjetsko prvenstvo 2014. godine. (Bljesak.info | Foto: SportSport.ba)