BiH izgubila od Španjolske, Spahić šamarao protivničke igrače!

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je s 3:1 od aktualnog europskog prvaka Španjolske u prijateljskoj utakmici igranoj u švicarskom St. Gallenu.

Nolito je već u 11. minuti doveo Španjolce u vodstvo prekrasnim pogotkom nakon što mu je Džeko glavom greškom dodao loptu u namjeri da je izbaci iz svog šesnaesterca. Sedam minuta kasnije ”Furija” udvostručuje vodstvo nakon greške Bešića. Svoj drugi pogodak postigao je Nolito nakon što je fantastično lobovao vratara Asmira Begovića s 10 metara.

Sredinom prvog dijela susreta Edin Džeko je napustio igru zbog ozlijede, a kapetansku vrpcu preuzeo je Emir Spahić koji je na samom kraju prvog poluvremena zaradio crveni karton nakon što je ošamario Azpilicuetu i Fabregasa.

Prije novog neshvatljivog ispada, Spahić je pogodio glavom za smanjenje zaostatka u 29. minuti na Pjanićev ubačaj iz kornera.

”Zmajevi” su preko Đurića u 50. minuti mogli izjednačiti, no vratar Asenjo bio je uspješniji u situaciji ”jedan na jedan”. U 66. minuti Haris Duljević je pogodio vratnicu.

Španjolci su konačnih 3:1 postavili u posljednjoj minuti susreta preko Pedra.

Ovo je bio sedmi susret Bosne i Hercegovine i Španjolske, a prvi u prijateljskim. Španjolska ima pet pobjeda, a dva susreta su završila neodlučeno.

Španjolska: Asenjo; Bellerin, San Jose (Fornals 83′), Bartra, Azpilicueta; Bruno, Asensio (Inaki 60′), Fabregas (Llorente 60′); Silva (Suarez 46′), Aduriz (Pedro 46′), Nolito (Oyarzabal 60′).

Bosna i Hercegovina: Begović; Vranješ (Memišević 90′), Spahić (crveni karton 45′), Zukanović, Kolašinac; Bešić, Hadžić (Medunjanin 67′), Višća (Hajrović 46′), Pjanić; Hodžić (Duljević 57′), Džeko (Đurić 22′, Grahovac 78′).