Bez pobjednika u hercegovačkom derbiju: Sjajnu atmosferu nije pratila igra

U 66. velikom hercegovačkom derbiju u prvom kolu nove sezone Premijer lige BiH između Širokog Brijega i Zrinjskog nije bilo pobjednika, a rezultat na Pecari glasio je 0:0.

Ovaj derbi se nakon dugo vremena odigrao pred publikom, a navijači obje momčadi su na tribinama napravili sjajan ambijent kojega su se svi ljubitelji nogometa poželjeli.

U uvodnim minutama Zrinjski je napravio pritisak, ali prvi put opasnije je zaprijetio preko Bilbije iz slobodnog udarca u 16. minuti, ali Miškić je to obranio. U nastavku akcije šutirao je Bekić ali lopta je završila u bloku. Tri minute kasnije nakon kornera zaprijetio je i Barišić, ali njegov udarac završio je pored gola.

Široki je nakon toga malo više uzeo loptu u svoje noge, ali nije ozbilnije uspio ugroziti gol Kukića. Ipak, izdvojili smo udarac Vukoje u 24. minuti nakon kratkog dodavanja Stanića iz slobodnog udarca, ali lopta je otišla preko gola.

U 42. minuti kod gostiju igru je napustio glavni obrambeni igrač Slobodan Jakovljević koji nije mogao nastaviti igru zbog udarca u glavu koji dobio u sudaru s vratarom Kukićem tijekom jednog prekida Širokog. U igru je ušao Magdić.

U završnici prvog poluvremena Zrinjski je još dva puta zaprijetio preko Bilbije i Savića, ali udarac prvog sigurno hvata Miškić, a od drugog završava visoko preko gola.

Bilo je to dosta tvrdo poluvrijeme gdje su obje momčadi više čekale neku pogrešku suparnika, nego što su uspijevale nešto konkretno napraviti pred golom.

Sličnom dinamikom nastavilo se i drugo poluvrijeme. Ipak, u 55. najbolja prigoda na utakmici. Široki je uz malo sreće mogao povesti. Medić je sjajno presjekao loptu i proigrao Šabića koji lob udarcem prebacio Kukića, ali lopta je odsjela na gredi i može se reći da su Mostarci imali puno sreće u ovoj akciji.

U 71. kod gostiju je zaprijetio Juranović, ali lopta je otišla pored gola. A pet minuta kasnije nakon kornera Barišić glavom šutira preko gola.

Gosti iz Mostara su imali odličnu prigodu i u 89. minuti, ubačaj Ćorluke odlično je pratio Tičinović, ali njegov udarac glavom odlazi za malo pored gola Miškića. A u sudačkoj nadoknadi najbolja prigoda za goste na utakmici. Nakon glavometa u šesnaestercu domaćih, sam na dva metra bio je Savić, ali njegov udarac glavom čudesno brani Miškić.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i objema momčadima pripao je po bod.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Jurić, Obšivač, Brekalo (od 66. Čuljak), Begić (od 87. Mašić), Stanić, Vukoja Ikić, Jurilj, Šabić (od 58. Lukić)

ZRINJSKI: Kukić, Ćorluka, Jakovljević (od 42. Magdić), Barišić, Bekić (od 72. Malekinušić), Savić, Bašić (od 46. Zlomislić), Kamenar (od 76. Gadže), Tičinović, Juranović, Bilbija

Karačić i Jakirović zadovoljni rezultatom na Pecari

Pogledajte kakva atmosfera vlada oko stadiona Pecara uoči hercegovačkog derbija

54 komentara

• A tanki smo nemože begić sam igrat, ko onog vukoju drži nije mi jasno i naravno jedan napadač se mora negdi nać da mu lukić bude zamjena

• U idućem kolu idete ekipi svoga ranga.Mislim da je Rudar malo i bolji od vas.Definitivno najlošija ste ekipa u ligi.Sreca jer ste igrali sa Zrinjskim koji vas godinama pomaže.Kakva je to utakmica u kojoj igračima Zrinjskog nije dozvoljeno da pobjede.Sramota.

• ZA: Anonimno18. srpnja 2021. u 23:09

kako se dogovoriše onaj Savić i Miškić za onu obranu u 94 to je umjetnost. Pokloni Savić Miškiću obranu sezone vjerovatno. Kada komentiras bar pogledaj utakmicu jado jadni.

• To je tvoje mišljenje. S obzirom da ga pises na svakoj vijesti 5 puta ne bih rekao da si bas inteligentan pa ne znam koga bi to trebalo dirati. Malo si isfrustriran i iskompleksiran pa umanjujes uspjehe manjeg grada

• Sramota od utakmice.Prava nižerazredna liga miljama daleko od Svjetskog nogometa.Nije ni čudo da onda klubovi iz ove jadne međunarodno oktroirane umjetne tvorevine zvane BiH ne mogu proći ni klubove iz Albanije ili Moldavije.Kao da su igrali koji mjesec do sada u ritmu dvije utakmice tjedno pa ne mogu više.Prije ličina kraj sezone a ne početak.Užas,grozota od trećerazrednog nogometa.Ne treba više gledati ove utakmice

• Utakmica ko utakmica nula bodova,ali moram reci da Miskicu skidam kapu ono ni Neuer nebi obranio. Svaka cast stvarno cudesna obrana. Ajmo Širokiiii

• Susjedi nešto bolji po jedan zicer oboji imali, ali i bod je ok s obzirom na onaku predstavu i poraz prije tri dana

• To je ekipa koja je uz bok Posušju,Radniku i Rudaru.Leotar se čujem pojačao pa su oni iznad.Uvjeren sam da Rudar njih može pobjediti.Vidit ćemo u idućem kolu.Neznam zašto ovi Begić ne potraži neki klub u kome će imati nekoga s kim može igrati.Prošlu sezonu ste trebali završiti u zoni ispadanja iz lige,Niste zato što ste dobivali poklone.Ova sezona je počela opet sa poklonom od Zrinjskog.

• Tablete popustile opet? Hahaha
      Da je Široki veličine Mostara, Sarajeva ili Banja Luke imali bi mi predstavnika u grupnoj fazi europskih natjecanja. I bila bi dominacija kluba ravna onoj Dinama u HNL. Jednostavno sve bolje pravimo.
      Ali eto u BiH sve naopako zapalo pa zato sve pati.

• Ljudi moji nismo ni svjesni koje bogatstvo imamo u Širokom.Bio sam na tribinama i vidim da se mnogi razumiju u nogomet.Cak su i sugerirali treneru neke taktike pod prijetnjom psovke.

• Zrinjski je trenutno bolja ekipa, al eto čino se nije pretjerano sposobna ni da Pecare bodove odnijet(mučiti ćete se i bi bez Čovićevih veza).. Nadalje, nikad niste pomogli i nemojte, barem ne u nohometnom slučaju, za razliku od nas prema vama kada smo očito morali po Čovinoj zapovijedi, zato ne budite ljubomorni, zavisni i loši ljudi,… priznajte sami sebi neke stvari, ne budite stereotipnan narod… Prvenstveno treba poći od sebe.. Sigurno smo lošiji od vas i ove sezone nas vidim u teškoj borbi za ostanak, ako se nešto drastično ne promjeni… Kara odlazi + par igrača da ne imenujem.. Neg samo trenera koji je trebao otići odmah iza one sramote sa Vlaznijom… Lp

• Loš je Zrinjski, Široki je bolji. U 34. minuti puka sreća je je spasila Zrinjski. Nakon ubačaja Sesara udarac glavom Lončara, stativa. Dalje u 73. minuti, puca Anđelić slobodni i prečka spašava Zrinjski. Nos vas vjetar urupu.

• Zrinjski jedan satrani ,od utakmice neki dan, Široki nije mogao dobiti. I opet ih prečka spasi…. Ma ovr godine samo da se poslozimo malo za titulu se borimo.
    Nije sport za mostarsku raju, znaju to i vasi zato i ne ulazu u skolu niti dvorane. Lakse naci negdje neku propalu nekretninu kao Bijeli brijeg, ta niste ni u zgradama gdje stanijete navikli na bolje, napuniti je raznim Amirima, Nemanjama, Anesima, Milošima i neka raja ima nešto pratiti heheh

• Ma Marijofil Kožul Pedofil dadne gol s pola igrališta nastane krah limenke kišne kapi smiriti na polupoliciski način dejielovanja

• Tvrda utakmica zrinski jaci u duelima a sve ostalo egal ali kara opet grijesi sabic u spici nije mogao nista pored onakvih stopera puno bolja opcija lukic kao sto sam govorio i za brekala da je bolja opcija od culjka sto je se i pokazalo treba vjerovati nasim mladim igracima i gurati ih

• Zrinjski je u ovom trenutku malo jači od nas to nije sporno, ali susjedi pa vama igrači igraju za troduplo veće pare i memožete nas opet pobjedit, jer u širokom trenutno nema niko preko 2,5 eura, a u vas nemanja nije sigurno ispod 7-8

• Zanima me jel naši igrači imaju plaće i koliko. Onako loši da budu ne mogu da vjerujem i još im netko daje novce za to.. Teško da opet dodem na utakmicu. A opet možda je loš dan tj noć..

• U ovim svim komentarim Ja bi izdvojio 2 komentara.To su 23:09 i 23:26.Sve ostale komentare odnosno 90 postotnu vecinu pise oni zatucani bolesnik koji je za hitnog lijecenja a ne portala.

• U ovim svim komentarim Ja bi izdvojio 2 komentara.To su 23:09 i 23:26.Sve ostale komentare odnosno 90 postotnu vecinu pise oni zatucani bolesnik koji je za hitnog lijecenja a ne portala.Spominjanje rodbine i matere u komentarima to moze samo potpuno bolesna i unakazena osoba ili drugim rijecima bolesni smrdljivi jazavac.Uske zatuucani opsjednuti bolesnik.

• Sa ovakom igrom nema se tu šta tražit ove godine, laik vidi da mi moramo naći negdje jednog napadača jer nemože šabić igrat napadača, a i vukoja ubuduće ne duši tu loptu nego je se rješavaj što prije

• Svi znadu da skautung potpis od J.M.Ti ne mozes,pisati ispod tudje oznake ,jer ce ti racyn biti javno objavljen.Onda se mozes pisati kao sakatuing jer ce znati i oni koji ne znadu tko si.U glavi si sakat pa na nize i nize do najnizeg.Da nisi bolestan onda bi vec znao da si uz zid.