Bayern u šokantnoj završnici postao novi-stari prvak Bundeslige

Nogometaši Bayerna 11. put zaredom, a 32. put u klupskoj povijesti postali su prvaci Njemačke.

U dramatičnom raspletu zadnjeg kola Bundeslige, Bavarci su slavili s 2:1 u Koelnu, a Borussia Dortmund pred svojim navijačima odigrala samo 2:2 protiv Mainza.

Bavarcima je samo pobjeda mogla donijeti naslov, uz uvjet da Borussia u Dortmundu ne uspije pobijediti Mainz. I upravo se to dogodilo, prenosi Hina.

Bayern je Koelnu poveo u 8. minuti pogotkom Kingsleyja Comana, dok je prvih 25 minuta dvoboja u Dortmundu odredilo sudbinu domaće momčadi. Mainz je do tada već vodio 2:0 golovima Andreasa Hanche-Olsena (15) i Karima Onisiwa (24), a Sebastien Haller u 19. minuti nije uspio iskoristiti kazneni udarac za domaću momčad.

Hrvat zamalo donio Dormtundu titulu

Ono što nisu uspjeli nogometaši Borussije, nakratko im je nadoknadio Dejan Ljubičić koji u 81. minuti pogodio iz penala za 1:1 u Koelnu. Borussia je sljedećih osam minuta bila prvak, sve dok u 89. minuti Jamal Musiala nije poslao loptu u mrežu, a pobjednički trofej u Muenchen.

Borussia je u drugom poluvremenu uspjela postići dva pogotka, Raphael Guerreiro u 69. minuti i Niklas Suele u šestoj minuti dodatka za konačnih 2:2 i za još jedno veliko razočaranje za “žuto-crnu” armiju navijača.

Uz Bayern, Borussiju Dortmund i RB Leipzig u Ligi prvaka sljedeće godine igrat će Union Berlin koji je s 1:0 svladao Werder te osvojio četvrto mjesto. Freiburg je poražen u Frankfurtu od Eintrachta s 2-1 i ostao na petoj poziciji pa će igrati u Europskoj ligi.

Uz Herthu, Bundesligu ponovno napušta Schalke koji je poražen u Leipzigu s 4:2, a Stuttgart je nakon remija 1:1 protiv Hoffenheima pred domaćim navijačima završio u doigravanju za ostanak u Bundesligi protiv trećeplasiranog drugoligaša.