Bayern potpuno demolirao Borussiju i pokazao tko je gazda u Njemačkoj

Borussia Dortmund dobila je četiri komada u samo 41 minutu, završilo je 5:0 i aktualni njemački prvaci poslije 29 kola bježe rivalu za bod.

Bivši hrvatski izbornik krenuo je ofenzivno, baš kao i kolega mu s druge strane, Lucien Favre. U potencijalno revolveraškoj utakmici bolje se snašao Bayern, zaprijetili su već u prvoj minuti poslije kornera gdje je Mats Hummels bio najviši.

Ta lopta je otišla pored gola, no zato ona iz desete minute nije. Thiago ponovo ubacuje, Hummels ubija obranu gostiju u skoku i zabija za ludilo na Allianz Areni.

Bayern je krenuo s visoko postavljenom obranom i potjerali goste u njihovu polovicu.

Nemoć Dortmunda viđena je kroz dekoncentraciju stopera Akanjija u 17. minuti. Loptu mu je ukrao Robert Lewandowski koji je izašao na istrčalog golmana Burkija i to poslao ispod njega za 2:0, piše Index.hr.

Do 41. minute mreže su mirovale, Bayern je kontrolirao zbivanja i onda su “blitzkriegom” uništili gosta. Javi Martinez lijepo je pogodio za 3:0 nakon gužve ispred gola Borussije, a dvije minute kasnije Serge Gnabry, omaleni ofenzivac Bayerna, zabija glavom na ubačaj Thomasa Mullera za 4:0.

Bilo je to spektakularno poluvrijeme i teško je bilo očekivati slične scene u nastavku. Bayern se odlučio za potpunu kontrolu, na trenutke su se čak i svjesno povlačili čekajući da se gost okuraži i otvori pa da ih potom uhvate na kontru.

U 89. minuti za 5:0 poentira Lewandowski svojim drugim golom koji je vjerojatno bio iz zaleđa. Asistirao mu je neuhvatljivi Gnabry, Poljak je samo podmetnuo nogu.

Nije bavarski Hollywood bio furiozan od 46. minute, odradili su posao koncentrirano i sačuvali uvjerljivu pobjedu koja ih ponovno vraća na prvo mjesto šest kola prije kraja Bundeslige.