Bayern demolirao Borussiju i oporavio se od prošlotjednog šoka

Momčad Bayerna upisala je visoku pobjedu u derbiju 11. kola njemačke Bundeslige protiv prvog protukandidata za naslov prvaka i najvećeg rivala – Borussije Dortmund, uvjerljivim rezultatom 4:0.

Već u 17. minuti Bavarci su stigli do vodstva, a strijelac pogotka bio je neuzaustavljivi Robert Lewandowski koji je tako nastavio nevjerojatnu seriju u ovoj sezoni. Poljak je ove sezone postigao pogodak u svakoj utakmici u Bundesligi i Ligi prvaka, čime je samo još jednom dokazao da se radi o jednom od najboljih napadača svijeta, prenosi Klix.ba.

Drugi pogodak za Bayern postigao je Gnabry u 47. minuti, a do kraja utakmice Lewandwoski je još jednom pogodio mrežu gostiju iz Dortmunda, da bi konačnih 4:0 postavio Hummels u 80. minuti kada je pogodio vlastitu mrežu.

Ovom pobjedom, Bayern je došao do brojke od 21 osvojenog boda u ovoj sezoni, dok je Borussija ostala na petom mjestu i ima 19 osvojenih bodova.

U ostalim utakmicama dana, vrijedi izdvojiti pobjedu Leipziga protiv Herthe u gostima rezultatom 4:3 i remi Schalkea i Fortune rezultatom 3:3.