Baš im ”leži” Grbavica: Široki Brijeg preokretom slavio protiv Željezničara

Nogometaši Širokoga Brijega pobijedili su Željezničar 1:3 (0:0) u derbi susretu 29. kola Premijer lige BiH igranom u petak navečer na stadionu Grbavica u Sarajevu.

Širokobriježani su preokretom došli do tri velika boda koja ih ostavljaju u borbi za Europu. Željezničar u 2021. godini i dalje ne zna za pobjedu dok je Široki Brijeg još jednom dokazao da mu ”leži” Grbavica s obzirom da je sedmu utakmicu zaredom ostao neporažen.

Svi golovi pali su u završnici susreta. Domaći su došli u vodstvo u 73. minuti kada je glavom pogodio Veselinović koji je iskoristio činjenicu da se njegov branič Medić poskliznuo netom prije skoka. U prethodnom napadu Stipe Jurić je promašio čist zicer s par metara kada mu je udarac sjajno obranio Bender.

No, četiri minute kasnije Stipe Jurić se iskupio i pogodio za izjednačenje 1:1. Branič Željezničara Frane Ikić se okliznuo, loptu je uzeo Zachara i uposlio Jurića koji bez problema zakucava loptu u mrežu.

Izabranici Tonija Karačića do preokreta dolaze u 83. minuti kada je glavom nakon kornera pogodio Zvonimir Begić. Pobjedu je zapečatio Mato Stanić u 90. minuti kada se prošetao domaćom obranom i lijepo lobovao vratara Bendera za konačnih 3:1.

U 30. kolu Široki Brijeg na Pecari dočekuje Tuzlu City dok Željezničar ide u goste Veležu. Sve utakmice posljednja tri kola igraju se u istom terminu. 30. kolo igrat će se 12. svibnja u 17:00 sati.