Barcelona unatoč odličnoj igri ispala, PSG i Liverpool idu dalje

Nogometaši Liverpoola izborili su četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu osmine finala svladali Leipzig s 2:0 (0:0).

U prvoj utakmici, odigranoj također u Budimpešti, engleska momčad slavila je s istim rezultatom.

Pogotke su zabili Mo Salah (71) te Sadio Mane (74).

Momčad Juergena Kloppa u Ligi prvaka je zaliječila rane iz engleske lige, u kojoj ove godine nižu poraze. Malo tko je mogao predvidjeti da će branitelj naslova prvaka Engleske, početkom ožujka u Budimpešti spašavati sezonu.

Drugoplasirana momčad njemačkog prvenstva RB Leipzig je sve šanse za nadoknađivanje poraza propustio u prvom dijelu, kada su povesti i zakomplicirati utakmicu, koju je Liverpool na kraju glatko dobio.

Nakon što je u prvom susretu u Barceloni slavio s 4:1, PSG je u uzvratu osmine finala Lige prvaka odigrao 1:1 i s ukupnih 5:2 izbacio Katalonce.

Europski doprvak poveo je golom Mbappea iz kaznenog udarca u 30. minuti, fantastičnim golom Messija Barcelona je izjednačila u 37. minuti. Sjajno prvo poluvrijeme gostiju mogao je u trećoj minuti sudačke nadoknade okruniti Messi golom s bijele točke za potpuni preokret, no zaustavio ga je Navas, piše HRT.

U nastavku se Barca “ispuhala” i PSG je bez većih poteškoća prošao dalje.

Barcelona se tako nakon 13 uzastopnih ulazaka među osam najboljih u Ligi prvaka ove sezone oprostila već u osmini finala.