Barcelona razbila Real u Madridu!

Barcelona je današnjom pobjedom na Santiago Bernabeuu u 237. el clasicu otišla na velikih 14 bodova prednosti ispred najvećeg rivala Real Madrida. Katalonski klub je prvi put u povijesti vezao tri ligaške pobjede na Bernabeuu (0:4, 2:3, 0:3).

Real je zatresao mrežul već u drugoj minuti, ali je Ronaldov gol opravdano poništen zbog zaleđa. Prvu pravu priliku na utakmici u 10. minuti za Real je upropastio Ronaldo koji je bio sam na 11 metara, ali je promašio cijelu loptu, prenosi Goal.com.

Zbog oštrijeg starta na Luki Modriću, prvi žuti karton na utakmici je u 19. minuti dobio Thomas Vermaelen . Odličnu loptu Modrića u 21. minuti nije iskoristio pomalo sebični Ronaldo.

Barcelona je najizgledniju priliku u prvom poluvremenu imala u 29. minuti. Nakon sjajne Messijeve lopte po golu je pucao Paulinho , ali njegov je udarac odlično obranio Navas .

Već u sljedećem napadu, odličan prizeman udarac Ronalda u korner odbija Ter Stegen .

U 34. minuti Modrić je dugom loptom uposlio Ronalda, koji je u sredini tražio Benzemu, ali Francuz nije dobro reagirao. Barcelona je u 39. minuti ponovno zaprijetila preko Paulinha, koji je nakon Messijevog ubačaja pucao glavom, no udarac mu je opet obranio Navas.

Real je u 42. minuti zatresao vratnicu . Marcelo je ubacio s lijeve strane, a Benzema nadvisio Vermaelena te je gađao desnu Barcinog gola, no njegov udarac zaustavila je vratnica.

Na Santiago Bernabeuu je danas bilo 80.264 gledatelja

Prvu priliku u drugom poluvremenu imala je Barcelona u 53. minuti, no povratnu loptu Albe nije dobro zahvatio Suarez .

Međutim, minutu kasnije, Barcelona dolazi u vodstvo . Sjajnu su akciju odigrali Busquets , Rakitić i Sergi Roberto , koji je poslao odličnu loptu za Suareza, a Urugvajac je s lakoćom matirao Navasa.

Barcelona je u 58. minuti imala dobru akciju za povećanje vodstva, no Suarez puca u vanjski dio mreže.

Sergio Ramos je u 60. minuti dobio žuti karton, iako je zbog udaranja Luisa Suareza zaslužio i strožu kaznu .

U 64. minuti Barcelona je povećala prednost. U gužvi u petercu najbolje se snašao Paulinho koji je nakon odbijanaca pucao glavom, njegov udarac je namjerno rukom zaustavio Carvajal koji je isključen, a Messi je bio siguran s 11 metara. Argentinac je 526. golom u dresu Barce pretekao Gerda Mullera po broju pogodaka u dresu jednog kluba. Također, Messi je postao prvi igrač koji je u posljednjih deset sezona španjolskog prvenstva postigao minimalno 15 golova.

Carvajalov crveni karton je šesto isključenje igrača Real Madrida u posljednjih 11 derbija s Barcom.

Real je u 78. minuti imao odličnu priliku za smanjenje zaostatka, Modrić je poslao povratnu loptu za Balea , no njegov udarac odlično brani Ter Stegen .

Njemac je u 82. minuti opet zaustavio odličnu priliku kraljevskog kluba. Ramos je gađao njegov prvi kut, ali je Barcin vratar bio dobro pozicioniran. Semedo je u 80. minuti preko Roberta i Semeda odigrala odličnu akciju, ali Portugalčev udarac u korener odbija Navas. Kostarikanac je obranio i Messijev dalekometni pokušaj u 88. minuti.

Messi je u 93. minuti prošao po lijevoj strani Realove obrane, poslao povratnu loptu u sredinu, a na nju je natrčao Vidal koji je postavio konačan rezultat.

Barcelona je u današnji derbi ušla kao jedina neporažena momčad prvenstva, s velikih 11 bodova prednosi ispred najvećeg rivala i današnjeg protivnika, Reala . Madridski klub ima utakmicu manje zbog obaveza na Svjetskom klupskom prvenstvu, kojeg je Zidaneova momčad osvojila prošlog vikenda.

Katalonci bi eventualnom pobjedom napravili veliki korak prema osvajanju naslova, a isto tako bi po prvi put u povijesti vezali tri prvenstve pobjede na Santiago Bernabeuu (0:4, 2:3). Prije utakmice se puno govorilo o Barceloninom (ne)dočekivanju novih, starih svjetskih klupskih prvaka, a kao što su i najavili čelnici katalonskog kluba, nikakav špalir nije organiziran.

Sastavi

Real Madrid: Navas – Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo – Casemiro, Modrić , Kroos, Kovačić – Cristiano Ronaldo, Benzema.

Barcelona: Ter Stegen – Sergi Roberto, Piqué, Vermaelen, Alba – Rakitić , Busquets, Paulinho, Iniesta – Messi, Luis Suárez