Balajić: Očito smo mi puno manji klub da bi se jedanaesterac svirao nama

“Nažalost, jedanaesterac je presudio utakmicu koji po viđenju televizije koja je prenosila utakmica, kako sam dobio informaciju, prekršaj je bio izvan šesnaest metara. Ali trebam se još ja uvjeriti u to”, izjavio je trener Posušja Stipe Balajić nakon što je njegova momčad u završnici susreta ispustila pobjedu protiv Širokog Brijega (2:2).

Posušje je u susjedskom derbiju 11. kola Premijer lige BiH do 78. minute vodilo 2:0, a onda se dogodio prijelomni trenutak utakmice kada je sudac Musa gostima dosudio dvojben jedanaesterac. Siguran realizator bio je Tonći Mujan, a isti igrač je u 90. minuti postigao pogodak vrijedan boda na Mokrom Docu.

Na drugoj strani imali smo u prvom poluvremenu gdje je bio jedanaesterac na Luki Begiću, ali očito smo mi ipak puno manji klub, ali za mene veliki klub da bi se to nama sviralo. Da se ne bi vadili na to, utakmicu smo trebali privesti kraju, ali nismo uspjeli, kazao je, između ostaloga, Balajić.

Zadovoljniji ovim bodom može biti trener Širokobriježana Jure Ivanković.

Prvo poluvrijeme bili smo dosta dobri u posjedu, kontrolirali smo tijek utakmice, falio nam je samo jedan pogodak da prelomimo utakmicu, da je odvedemo u smjeru u kojem smo mi to planirali i željeli.

Posušje je bilo opasno u par navrata nakon naših tehničkih grešaka i poklonjenih lopti, osim toga apsolutno ništa nam nisu napravili. Drugo poluvrijeme dijametralno suprotna slika na terenu. Kroz presing su stvorili kaos u kojem su se oni dobro snašli te iz dvije odbijene lopte zabili dva gola. Na kraju moram biti zadovoljan bodom, konstatirao je Ivanković.