Balajić: Igra nam nije bila povezana; Jagodić: Sreću treba i zaslužiti

Posušje i Radnik podijeli su bodove u utakmici 9. kola Premijer lige na Mokrom Docu. Radnik je poveo preko Markovića u 11. minuti, a Luka Begić je pogodio za izjednačenje u sudačkoj nadokandi.

Nakon ove utakmice održana je i konferencija za medije na kojoj su obratili treneri Stipe Balajić i Vlado Jagodić.

Balajić, koji je nedavno preuzeo klupu Posušja, nije ih mogao voditi s klupe, nego s tribina, kazao je da je rani gol presjekao njegovu momčad, iako su dobro ušli u utakmicu.

Mislim da smo dobro ušli u utakmicu u prvih deset minuta, a na ono što smo upozoravali to nam se dogodilo. Brza tranzicija, lopta iza naših leđa, momčad koja se bori za opstanak izaći s pas igrom iz zadnje linije, to nekad ne može ni Barcelona. Mi pokušavamo tako izaći, dogodi se loš pas i dogodi se gol koji nas je presjekaorekao je Balajić.

Trener Posušja je zatim dodao da igrači nisu bili u ovoj utakmici maksimalno posvećeni.

Imali smo tri situacije u prvom poluvremenu gdje smo mogli postići gol, ali igra nam nije bila povezana i jedini je bio raspoložen Tino Blaž Lauš. Sa prevelikom željom smo ušli u utakmicu, znate kako je kad igrači razmišljaju, dolazi nam Radnik iz Bijeljine, da je Sarajevo ili netko drugi igrači bi bili milijun posto u meču, ovako ipak Radnik nije toliko ime kao i Posušja, istaknuo je on.

Na kraju je dodao da su uspješno izvršili pritisak u drugom poluvremenu i da momcima čestita na želji i volji.

Nismo pogriješili s formacijom, osim tih tehničkih grešaka koje su nam se dogodile. Mi smo se prethodnih dana dosta dobro pripremili. Dogodilo nam se ono što se nije smjelo dogoditi, u drugom poluvremenu išli smo na promjenu formacije, tražio sam od igrača da sve lopte idu na Luku Begića ili Zvonimira Vukoju i na taj način smo stvarali pritisak i to smo dobro uspjevali. Gol smo zaslužili prije 90. minute, ali momcima čestitam na želji, volji i htjenju, zaključio je trener Posušja.

Jagodić: Sreću treba i zaslužiti

Komentar je dao i trener gostiju Vlado Jagodić. Poželio je kolegi Balajiću puno sreće u nastavku prvenstva i rekao da su nesretno ispustili pobjedu.

Zadovoljan sam prvim poluvremenom, mi smo došli ovdje odigrati kako smo i igrali. Imali smo nesreću, mada ja obično kažem igračima da sreću treba i zaslužiti. Prvo poluvrijeme smo odigrali onako kako smo zamislili, s tim da smo s malo više koncentracije neke situacije mogli iskoristiti bolje, a imali smo skoro i zicer pri vođstvu od 1:0, izjavio je Jagodić i dodao:

Postavka igre domaćina u odnosu na našu postavku, mi smo šest utakmica igrali s tri stopera, ali smo se danas odlučili da igramo s tri napadača. Nama su ovdje tri boda bila šest bodova, zato sam razočaran kada primimo gol u sudačkoj nadoknadi. Rezultat je realan, jer je drugo poluvrijeme potpuno pripalo domaćinu, istaknuo je Jagodić.

Kazao je i da nisu mogli izdržati pritisak Posušja u drugom poluvremenu.

Nismo ispoštovali ono što smo se dogovorili, nisam očekivao ni da će odmah biti promjena formacije. Pod tim pritiskom nismo imali riješenja u sredini terena, nego nam se sve svodilo da naši napadači prime loptu, a pored obrane Posušja je to teško, zaključio je stručnjak na klupi Bijeljinske momčadi.