Bagarić srušio TOŠK i približio Široki finalu Kupa

NK Široki Brijeg slavio je protiv momčadi NK TOŠK iz Tešnja rezultatom 2:0 u prvom susretu polufinala Kupa BiH.

Nogometaši TOŠK-a od samoga početka prepustili su incijativu domaćim igračima tako da je Široki posjed lopte imao cijelo vrijeme na svojoj strani.

Širokobriježani su dosta kombinirali pred vratima gostiju, ali bez opasnosti po vratara TOŠK-a jer su gosti igrali vrlo odgovorno u obrani i svaki pokušaj domaćina dobro su ispratili.

Debitant u dresu Plavo-bijelih Zvonko Pamić u 27. minuti uputio je dobar udarac nakon prekida, ali vratar domaćih Strika bio je siguran.

Momčad Širokog ni veliki broj udaraca iz kuta nije uspijevala iskoristiti u prvom poluvremenu, ali do vodstva su došli u 39. minuti golčinom najboljeg strijelca u ovoj sezoni Dražena Bagarića.

Bagarić je uputio udarac s desne strane u suprotni kut i vratar domaćih mogao je samo pogledom ispratiti loptu kako ulazi u njegovu mrežu.

Do kraja poluvremena nije bilo uzbuđenja tako da se na odmor otišlo s minimalnom prednošću domaćih.

Nogometaši TOŠK-a prvi udarac uputili su tek početkom drugoga poluvremena u 48. minuti kada je pokušao Mace, ali lopta je otišla preko gola. Široki je i u drugom poluvremenu bio dominantniji na terenu.

Do vodstva od 2:0 došli su ponovno preko Dražena Bagarića koji je, nakon dobre asistencije Josipa Ćorluke i nesporazuma obrane gostiju, lako pospremio loptu u mrežu. Nakon drugog pogotka Bagarića, posjed lopte preselio se na stranu gostiju, ali nisu uspjeli zabiti na Pecari.

U drugom polufinalnom susretu igranom u isto vrijeme Sarajevo je na gostovanju nadigralo ekipu Sloge rezultatom 4:1. Uzvratni susreti igraju se za tjedan dana.

NK Široki Brijeg: Bilobrk, Barišić, Franjić, Eliomar, Marić, Ćorluka, Pamić, Hrkać, Bagarić, Marković, Enin.

NK TOŠK Tešanj: Strika, Pavlović, Koprivica, Kurdić, Mace, Rastoka, Kalesić, Devedžić, Ivković, Hasić, Kitanović.