Baćak spasio Posušje težeg poraza na Koševu

Nogometaši Posušje poraženi su 1:0 od Sarajeva u susretu 13. kola Premijer lige BiH igranom na stadionu Koševo.

Bordo momčad, ispostavit će se kasnije, pitanje pobjednika riješila je već u 8. minuti kada je Kobiljar asistirao Kapiću koji je sam izašao pred vratara Baćka pogodivši za 1:0.

Samo tri minute kasnije Kobiljar se našao ”oči u oči” s Baćkom, no vratar Posušja sjajno je obranio njegov udarac. Baćak je i u 23. minuti spašavao svoju momčad kada je fenomenalno obranio Ahmetović udarac.

Igralo je i Posušje veoma otvoreno, a najbolju priliko gosti iz zapadne Hercegovine imali su u 29. minuti kad Lučić nije uspio matirati Dizdarevića.

Nastavak susreta donio je manje uzbuđenja. Sarajevo je imalo posjed lopte, a gosti su strpljivo čekali šansu da ugroze gol iz neke kontre.

Ahmetović je prijetio kod domaćih, nije bio precizan u nekoliko navrata, dok je na drugoj strani Lauš iz dobre pozicije pokušao petom, no Dizdarević je bio siguran.

Pokušao je trener Sarajeva Goran Sablić određenim izmjenama potvrditi pobjedu. Promijenio je napadače, a ulazak Cmiljanića donio je još nekoliko pokušaja prema vratima Posušja, ali ne i promjenu rezultata.

Lukić i Llanos srušili Rudar

Najbolju priliku napadač domaće momčadi imao je u 89. minuti. Odlično je pucao iz slobodnog udarca, ali je njegov udarac zaustavila vratnica.

U posljednjih pet minuta Posušje je ostalo s dva igrača manje. Prvo je isključen Davor Landeka zbog drugog žutog kartona, a izravni crveni karton dobio je Josip Barišić nakon što je srušio Bagarića na putu prema golu. Zanimljivo, Barišić i Bagarić igrali su zajedno u Širokom Brijegu.