ATP finale: Drugi poraz Dodiga i Polašeka

Hrvatski Davis Cup reprezentativac Ivan Dodig i Filip Polašek doživjeli su drugi poraz u skupini “Bjorkman” na ATP Finalu u Londonu, gdje su u utorak hrvatsko-slovačku kombinaciju nadigrali Amerikanac Rajeev Ram i Britanac Joe Salisbury sa 3-6, 6-3, 10-6 za 77 minuta.

Ovim porazom Dodig i Polašek su još samo teoretski ostali u igri za polufinale, što mogu ostvariti samo ako će u četvrtak pobijediti Južnoafrikanca Klaasena i Novozelanđanina Venusa u dva seta te uz što manje izgubljenih gemova, a dodatni uvjet je da Poljak Kubot i Brazilac Melo završe natjecanje u skupini sa sve tri pobjede.

Na taj način bi Dodig i Polašek imali priliku proći u polufinale uz jednu pobjedu i dva poraza.

Već večeras će znati hoće li u četvrtak još biti u igri za plasman u poluzavršnicu, nakon dvoboja Kubot / Melo – Klaasen / Venus, koji je na rasporedu od 19 sati.