Atletico vladar Madrida: Real teško stradao na Calderonu!

Atletico Madrid

U 22. kolu španjolske Primere Atletico je u velikom madridskom derbiju nanio težak poraz Realu 4:0 i učinio prvenstvo vrlo zanimljivim.

Na prepunom Vicente Calderonu Atletico je potpuno deklasirao aktualnog europskog prvaka koji je velikim dijelom utakmice izgledao potpuno neprepoznatljiv.

Domaće je u vodstvo doveo Tigao u 14. minuti na asistenciju Marija Mandžukića, a četiri minute kasnije Saul Niguez je prelijepim golom škaricama povisio na 2:0. Na 3:0 povisio je Antoine Greizmann u 67. minuti, a konačnih 4:0 postavio je Mario Mandžukić u 88.

Ovo je bila četvrta pobjeda Atletica nad Realom u zadnjih pet utakmica, a Real je zadnji put svladao svog rivala u onom finalu Lige prvaka.

Real i dalje vodi na ljestvici, ali sada ima samo četiri boda više od Atletica i Barcelone, koja uz to ima utakmicu manje.