Atalanta preozbiljno pristupila Sarajevu, čak 0:8 na Koševu

Nogometaši Sarajeva doživjeli su pravu blamažu u drugom kolu kvalifikacija za Europsku ligu od talijanske Atalante. Iako su u Italiji izborili vrlo aktivan rezultat od 2:2, na Koševu su doživjeli pravu blamažu, najveću ikada od svih bh klubova koji su se natjecali u europskim natjecanjima od neovisnosti BiH.

Gotovo nevjerojatno zvuči rezultat od čak 0:8 na stadionu “Asim Ferhatović Hase”, da se vjerojatno ni najstariji navijači Sarajeva ne sjećaju da je njihov klub ikada ovako ponižen. Tko je pratio tijek utakmice mogao je steći dojam da igrači Atalante mogu zabiti pogodak kada god požele.

U posebno gorkom sjećanju ova utakmica ostat će golmanu Sarajeva Bojanu Pavloviću koji je s nekoliko katastrofalnih reakcija uvelike pridonio ovakvom ponižavajućem porazu svoje ekipe.

U velikoj euforiji dočekali su navijači Sarajeva ovaj dvoboj s Atalantom, nadajući se kako njihova momčad može napraviti senzaciju, pa su ispunili stadion gotovo do posljednjega mjesta. Ali “bordo momci” su potpuno razočarali, te će ovo što su doživjeli zasigurno pamtiti čitav život.

Sam početak utakmice nagovijestio je u kojem smjeru bi mogla krenuti ova utakmica, pa su gosti poveli već u 5. minuti nakon pomutnje u obrani Sarajeva, Palomino je glavom matirao Pavlovića. Deset minuta kasnije rezultat je već bio 0:2. Gomez se lijepo namjestio i sa 25 metara pogodio pokraj nemoćnog golmana Sarajeva. U 18. minuti Pavlović prima još jedan pogodak zbog vlastite nesmotrenosti, gdje mu lopta prolazi kroz ruke nakon udarca Masiella sa 10ak metara.

U 28. minuti Atalanta je nastavila igru “brojalice”, ponovno je Gomez šutirao sa dvadesetak metara i smjestio loptu u same rašlje gola domaćina. Zasigurno najljepši trenutak susreta.

Sarajevo je moralo odigrati prvo poluvrijeme za “čistu peticu”, a za to se pobrinuo golman Pavlović s još jednim katastrofalnim potezom kad je ostao na liniji, a lopta je pala u peterac, pa je Ahmetović ispred Palomina poslao loptu u svoju mrežu.

Drugo poluvrijeme počelo je kao i prvo, ranim golom Atalante u 51. minuti pogotkom Barrowa, nakon još jedne kardinalne pogreške golmana Pavlovića. Barrow je svoj drugi pogodak postigao u 70. minuti, a hat-trick u 87. minuti s kojim je postavio konačan rezultat od 0:8 za Atalantu.

Sarajevo se ovim porazom sramotno oprostilo od Europe, i to će izazvati velike turbulencije na Koševu.