Aston Villa preko penala do Wembleya

Poznat je prvi finalist playoffa za popunu Premier lige.

Iako je u uzvratu WBA savladao Aston Villu 1:0, konačna pobjeda ipak je pripala nekadašnjem europskom prvaku, koji je bio bolji poslije izvođenja penala.

U prvom susretu Aston Villa je na svom terenu slavila 2:1, ali je tu prednost WBA anulirao već u 29. minuti preko Dawsona. Kako u ovoj fazi ne vrijedi pravilo gola u gostima, rezultat je poslije prvog poluvremena bio potpuno jednak.

Utakmica se logično otvorila od tog trenutka. Imali su domaći šanse i za potpuni preokret, ali su u 80. minuti ostali s igračem manje, budući da je Brunt dobio drugi žuti karton i morao prije vremena napustiti igru. Od tada Villa dominira, a imala je sjajnu priliku u 87. minuti da riješi sve dileme. Sam oči u oči s golmanom Johnstoneom našao se Adomah, ali je uprskao sjajnu priliku.

Poslije 90 minuta ostalo je 1:0 što je značilo da će se igrati produžeci. Gosti su bili bolja momčad, ali nisu uspjeli u potpunosti materijalizirati igrača više. Na kraju se pristupilo izvođenju jedanaesteraca, prenosi Sport klub.

Ispostavit će se da je pitanje pobjednika riješeno poslije prve dvije serije, kada je sjajni golman Aston Ville Steer ukrotio udarce Holgatea i Hegazija, a Hourihane i Jedinak bili precizni.

Kod rezultata 3:2 prvu meč loptu imala je Villa i ponovo Adomah, koji je šutirao preko gola. Morrison je pogodio za izjednačenje, ali je u posljednjoj seriji Abraham rutinerski izveo penal i odveo svoju momčad u drugo vezano finale playoffa.