Andrijanići i Galići donijeli novu prednost Gruđanima u finalu protiv Posušja

Domaćin je slavio pobjedu i u trećoj finalnoj utakmici doigravanja za košarkaškoga prvaka lige Herceg-Bosne što će reći da Grude u seriji trenutno imaju prednost od 2:1 protiv Posušja, a podsjetimo finalna serija se igra na tri pobjede.

I ova utakmica finala ponudila je neizvjesnost i gotovo do samoga kraja bila otvorena, a igrač odluke bio je Nikola Andrijanić.

Naime, kod vodstva Gruda 70:62 u 34. minuti gosti iz Posušja prave seriju 12:2, te na dvije i pol minute prije kraja stižu do prednosti 74:72, no tada na scenu stupa spomenuti Andrijanić, te sa dvije vezane trice donosi Jelićevoj momčadi vodstvo 78:74 što su Gruđani znali sačuvati do kraja slavivši s konačnih 87:81, pa su tako ponovno stekli prednost u finalu.

Nikola Andrijanić je utakmicu završio sa 18 postignutih poena, a istakao se i Zlatko Galić s učinkom od 16 poena i 8 asistencija, kao i dvojac Marko Andrijanić – 12 poena, 7 skokova, te Bože Galić – 12 poena, 6 skokova.

Sjajan nastup kod gostiju iz Posušja imao je pak Ante Leko s 26 poena i 8 skokova, Ante Begić je dodao 15 poena, a Dominik Jukić uz 13 poena dodao 8 skokova i 5 asistencija.

Četvrta utakmica finala igra se u srijedu, 02. svibnja, a domaćin je KK Posušje.

GRUDE – Dvorana Bili Brig. Treća utakmica doigravanja za prvaka lige Herceg-Bosne: Grude – Posušje 87:81 (26:23, 23:14, 12:22, 26:22).

HKK GRUDE: Željko Leko 6, Ante Smolić 7, Mate Zucić, David Mikulić 4, Nikola Andrijanić 18, Zlatko Galić 16, Marko Andrijanić 12, Stipe Planinić 3, Ivan Šušak 6, Bože Galić 12, Domagoj Mikulić 3. Trener: Igor Jelić.

KK POSUŠJE: Josip ramljak 2, Ante Ramljak 8, Dominik Jukić 13, Ante Begić 15, Mario Širić, Josip Penava 12, Ante Maras, Karlo Mustapić, Ante leko 26, Dario Kovač, Josip Penava (II), Ante Kovač 5. Trener: Josip Plantak.