Dodge je održao takozvani Dodge Last Call festival u Las Vegasu, gdje je predstavljen novi Demon, piše HAK.hr.
Foto: Dodge
Na stazi od četvrt milje Demon 170 je došao do stotke za samo 1,66 sekundi i prošao stazu za samo 8,91 sekundi s top brzinom od 243 km/h. Krik motora dolazi od prerađenog 6,2-litrenog V8 motora ispod haube, koji proizvodi do 1025 konjskih snaga pri 6500 o/min i 1281 Nm okretnog momenta pri 4200 o/min kada radi na E85 gorivu.
Čak i na E10 benzinu, snaga je i dalje 900 KS. To je moguće zahvaljujući brojnim značajnim hardverskim nadogradnjama motora (a tu je i kompresor obujma tri litre), koje samo zadržavaju bregasto vratilo u izvornom obliku.
Foto: Dodge
Cijena ovog čudovišta je 96.666 dolara, a tri posljednje znamenke očigledno imaju i simbolično značenje. Američka asocijacija koja regulira stret race natjecanja NHRA (National Hot Rod Association) ne dopušta Demonu izlazak na stazu ako nije opremljen padobranom ili sigurnosnim kavezom. To je potreba za svaki automobil koji četvrt milje pređe za manje od 9 sekundi. Zbog toga Dodge u dodatnoj opremi nudi i padobran.
(www.jabuka.tv)
U splitskom zatvoru došlo je do fizičkog sukoba u kojem je teško ozlijeđen 29-godišnji Britanac…
Nakon pobune Hajduka pala je odluka o budućnosti Brune Marića, a svoje stajalište iznio je…
Zvijezde su samo ljudi, baš kao i svi mi, pa se i one susreću s…
Bruno Petković prvi put se oglasio nakon što je napustio Dinamo i potpisao za turski…
Nakon više od 200 izvedbi širom regije i svijeta, emotivna monodrama Enisa Bešlagića “Da sam…
Google je priznao da njihov sustav za rano upozoravanje na potrese nije ispravno reagirao tijekom…