Alen Jurilj slomio Olimpik u završnici utakmice za vrlo bitnu pobjedu Širokog

Pogotkom Alena Jurilja u samom kraju utakmice Široki je u sklopu 13. kola m:tel Premijer lige BiH svladao sarajevski Olimpik rezultatom 1:0.

Tradiconalno neugodan protivnik za Široki, sarajevski Olimpik gostovao je na Pecari u dosta nezgodnom trenutku po domaće jer se velik dio igrača oporavio od koronavirusa, a još nekolicina njih nije mogla nastupiti ni na ovoj utakmici.

Početak prvog poluvremena bio je dosta tvrd, uglavnom se igralo na sredini terena, a Široki je dominirao u posjedu lopte. Domaći su do kraja prvog dijela stvorili nekoliko prigoda ali nisu uspijeli svaladati gostujućeg vratara Handžića, a gosti su se orijentirali na obranu te su vrebali priliku iz kontranapada.

Prvo je zaprijetio Čuljak u 12. minuti iz slobodnog udarca, ali Handžić brani. Marićevi i Kneževićevi udarci iz dobrih pozicija u 24., 27. i 36. minuti otišli su preko gola. A u 30. minuti Širokobriježani su odigrali sjajnu akciju, ali Pervan je zakasnio na ubacivanje Jovića.

Tri minute kasnije pokušao je udarcem iz daljine i Begić, ali obrana gostiju je to skrenula u korner. I onda u 40. minuti najbolja prigoda za domaće, nakon ubacivanja mladog Kneževića, odbijenu loptu iz okreta prihvaća Marić i trese gredu gostiju.

Drugo poluvrijeme, igra domaćih je dosta splasnula u ofenzivnom dijelu, a prvi put ozbiljnije je zaprijetio Jurilj u 70. minuti, ali njegov udarac otišao je preko gola. A samo dvije minute kasnije, nakon udarca iz kuta, Radeljićev udarac glavom s gol linije čisti obrana gostiju.

Karačić: Koronavirus je ostavio traga na igračima; Selimović; Glavni cilj nam je bio obraniti gol

U 82. minuti situacija na terenu se zahuktala. Prvo je Čuljak ubacio s boka, a Juriljev udarac brani Handžić. A samo minutu kasnije, slična situacija, a Jurilj je skrenuo loptu u mrežu. Domaći su slavili, ali sudac Njegomirović je uz konzultaciju s pomoćnim sucem poništio gol zbog zaleđa.

I onda konačno u 88. minuti Široki je zapravo postigao pogodak za pobjedu. Nakon ubacivanja iz prekida Marko Jurić je šutirao glavom, a iz blizine pogodak je ponovno potvrdio Alen Jurilj za vrlo bitnu pobjedu Širokog.

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Knežević, M. Jurić, Radeljić, Čuljak, Marić, Begić, Pervan, Jović, Ikić, Angelov

OLIMPIK: A. Handžić, Ojdanić, Bajraktarević, Karić, Mahmutović, Perišić, K. Handžić, Imamović, Lekanić, Hasanović, Dujmović.