Prije svega tu se misli na osobe koje putem Airbnb-a traže smještaj, što znači da bi u konačnici mogle doći u dom svojih domaćina ili u objekte koje ovi iznajmljuju.
Takve osobe prije svega trebaju biti od povjerenja. No, kako se radi o potpunim strancima, možda i s drugog kraja svijeta, teško ih je unaprijed provjeriti – pa se ova kompanija okrenula umjetnoj inteligenciji.
Automatizirani sustav opisan u patentu koristi se svim dostupnim dokumentima o klijentu, kao što su podaci s Interneta i društvenih mreža, kako bi odredio načine njegovog ponašanja i osobine ličnosti, tj. stvorio njegov osobni profil.
Cilj je predvidjeti hoće li neki budući gost u smještaju biti problematičan, pa ako sustav procijeni da netko ima osobine neurotične osobe, doticaja sa zločinima, iskazuje narcizam, makijavelizam ili kakve naznake psihopatskog ponašanja, bit će označen kao nepouzdan.
Drugi pokazatelji potencijalno problematičnih osoba su lažni profili na društvenim mrežama i veze s njima, praćenje raznih stranica koje promoviraju govor mržnje, te objave koje se dovode u vezu s korištenjem alkohola, droga, ili prostitucijom. U slučaju da nekoga ovaj sustav ovako proglasi sumnjivim trebao bi domaćinu dojaviti da je riječ o “nekompatibilnom” gostu, prenosi Bug.hr.
Iz Airbnb-a su potvrdili da imaju ovakvu tehnologiju, no nisu se izjasnili o tome koriste li je i u kolikoj mjeri.
(www.jabuka.tv)
Tottenham je novi osvajač Europa lige. U finalu u Bilbau momčad Angea Postecogloua pobijedila je…
Josip Juranović (29), hrvatski reprezentativac i trenutno igrač Union Berlina, našao se na meti nekoliko…
U prvoj polufinalnoj utakmici košarkaškog prvenstva BiH ekipa HKK Široki remizirala je u gostima protiv…
FIFA je službeno potvrdila da će se početkom lipnja otvoriti dodatni prijelazni rok za sve…
U Mostaru su danas potpisani ugovori o implementaciji poticajnih financijskih sredstava za projekt "Izgradnja poduzetničkih…
U Metkoviću su u srijedu uhićeni porezni inspektor i zaposlenik tvrtke kojoj je poreznik trebao…