Adidas je pokrenuo visoko robotiziranu proizvodnju cipela u tvornici Speedfactory u njemačkom Ansbachu 2016. godine. Godine 2017. otvorili su sličnu tvornicu i u Atlanti u SAD-u.
Njemačka je kompanija otvorila te tvornice kako bi u što kraćem roku na glavna tržišta isporučivala nove sportske linije odjeće i obuće. Dodatni su razlozi bili rast plaća u Aziji i veći troškovi dostave u tu regiju.
Prvotno su planirali uspostaviti mrežu robotiziranih tvornica širom svijeta.
Danas su izvijestili da će najkasnije u travnju sljedeće godine obustaviti proizvodnju u ta dva pogona i prepustiti primjenu nove proizvodne tehnologije za proizvodnju cipela dobavljačima u Aziji.
Dva će dobavljača koristiti novu tehnologiju, koja skraćuje vrijeme proizvodnje, u izradi šireg asortimana proizvoda, ne samo tenisica za trčanje, a Adidas će nastaviti testirati proizvodne procese u takozvanom adiLabu u njemačkom Scheinfeldu.
U Adidasu nisu naveli detalje odluke o zatvaranju pogona koji su se pokazali skupima. Ujedno je primjena nove tehnologije na različite vrste proizvoda ispala teža no što su bili očekivali.
Tvornice su pomogle kompaniji da stekne nova znanja o inovativnoj proizvodnji, naglasio je direktor Adidasovog globalnog poslovanja Martin Shankland. Bit će ipak ekonomičnije i fleksibilnije da Adidas prepusti primjenu nove tehnologije dobavljačima, dodao je.
Adidas je 1949. godine osnovao njemački postolar Adi Dassler. Kompanija je u međuvremenu preusmjerila većinu proizvodnje iz Europe u Aziju, posebno u Kinu i Vijetnam, gdje njihove proizvode danas izrađuje milijun radnika, navodi Reuters.
(Hina)
Tottenham je novi osvajač Europa lige. U finalu u Bilbau momčad Angea Postecogloua pobijedila je…
Josip Juranović (29), hrvatski reprezentativac i trenutno igrač Union Berlina, našao se na meti nekoliko…
U prvoj polufinalnoj utakmici košarkaškog prvenstva BiH ekipa HKK Široki remizirala je u gostima protiv…
FIFA je službeno potvrdila da će se početkom lipnja otvoriti dodatni prijelazni rok za sve…
U Mostaru su danas potpisani ugovori o implementaciji poticajnih financijskih sredstava za projekt "Izgradnja poduzetničkih…
U Metkoviću su u srijedu uhićeni porezni inspektor i zaposlenik tvrtke kojoj je poreznik trebao…
Komentari:
"Ekomicnije", dakle netko tko radi u proizvodnji ce raditi cijeli mjesec da moze kupiti jedan komad proizvoda, isto kao kod nas u danasnjem Viku...
"Fleksibilnije", dakle radnici ce imati privilegiju umjesto 8-9 radnih sati raditi 13-14 ali uz tu privilegiju ne ide placeni prekovremeni, privilegija je dovoljna
Otvori i tamo ,što se nosi iz EU u aziju alatka.
To će im se toliko obiti o glavu i smanjiti prodaju na dva kontinenta od kojih se nikada više neće oporaviti. Ovo je glupost bez presedana.