ABA 2 liga: Široki u dramatičnoj završnici poražen od Podgorice

Drugi turnir ABA 2 lige počeo je u ponedjeljak u Banjoj Luci, a košarkaši Širokog poraženi su u prvoj utakmici od Podgorice 83:84.

Podgorica je bolje otvorila utakmicu i na predah otišla s 10 poena prednosti (26:36).

U trećoj četvrtini su nastavili s povećavanjem svoje prednosti koja je u jednom trenutku iznosila i 19 poena, ali se Široki probudio i u posljednju četvrtinu ušao sa zaostatkom od devet poena.

Boljim ulaskom u posljednju dionicu Široki se u potpunosti vraća u utakmicu, a na krilima sjajnog Matea Čolaka koji pogađa četiri trice u dvije minute, prelazi i u vodstvo.

U posljednji minut Široki ulazi s rezultatom 83:80. Podgorica smanjuje preko Čarapića na 83:82, a zatim koristi i grešku Batinića te košem Musića četiri sekunde prije kraja dolazi do pobjede 83:84.

Podgoricu su do četvrte pobjede u ABA 2 ligi predvodili Novak Musić sa 16, te Mikaile Tmušić i Marko Kovačević sa po 15 poena.

Najbolji u četvrtom porazu Širokog bili su Čolak s 22, Lovro Buljević i Rashun Davis sa po 20 poena.

Sljedeću utakmicu Široki igra protiv Borca u četvrtak u 17 sati.

19 komentara

• To samo Vujo umje u tome mu niko nije ravan
      Prati se klub od davnina al ovo njegova uprava s igracima je katastrofa
      Dobar trener i ova ekipa bi mogla bit solidna

• Sta može Vujo uraditi ako zadnja dva napada igrači izgube loptu? Baš bi volio da ga smjene i da dodje drugi trener,ali da ostane ista ekipa pa ćemo vidjeti kako bi bilo. Misliš da je Jusup lud, ostao bih on da su mu doveli 4 igrača.

• Koliko puta smo pod Vujom izgubili dobivenu utakmicu. U Sarajevu prosuli 18 razlike, u Zenici 18 razlike. Danas +7 na 2 minute do kraja. Jezivo

• A svako utakmicu u gostima je vrlo loše otvaranje pa extra jedna četvrtina i na kraju poraz uvik isto, bez obzira na roster koji je zna se kakav ovo se jednostavno mora dobit, moj Vujanoviću pa koga đavla preuzimaš riskiraš čiste šuteve bezpotrebno pri vodstvu od 7 razlike 2 minute do kraja, i to se već ponavlja 5 puta ove sezone

• On za tebe nije Vujo nego “gospodin” “trener” Damir””Vujanovic” osim ako nisi netko njemu jako blizak i lizes se s njim svaki dan al jedva cekas da mu momcad izgubi da ga vrijedjas i ponizavas ili si neki TATA propalog talenta,jezivo da takvih ima medju nama

• Aj ne branite Vuju. Zar nije doveo igrace. Treneri biraju igrace… Ako ne pratite siroki ne komentarisite… Ista ekipa koja je osvojila ulazak u aba2 ligu su bili nigdje borili se u ligi za opstanak s Vujom. Dodje Jupe i ta ista ekipa osvoji ulazak u aba2
    Zato pola ovih vasih komentara vidim da ne pratite siroki odavno

• Ne pise se i ne govori komentarišite nego komentirajte a 2. Vujanovic zamjenjuje Pileta u sezoni 2017-18 osigurava opstanak u bh ligi zatim dolazi jusup do kraja sezone i osigurava aba 2 pod 3.malo pogledaj po internetu jer nista drugo ni ne radis pa ces vidjeti Mandic i Buljevic dovedeni prije nego je Vujanovic uzeo momcad jedini igrac doveden za sitne novce koliko su imali na raspolaganju i uspjeli skupiti je Davis a ostalo domaci sta se nije moglo prodati ostalo zato 🤫

• Ne znam sta realno ovdje trener moze napraviti, kad nema igraca mislim da to vidi corava kokoš, a ovaj batinic ne znam gdje je zalutao sinko aj na fakultet i radi sta stari radi okani se kosarke nije to za tebe

• Okanite se jadni momaka i trenera samo cekate priliku da ih razapinjete po portalima pogledajte sebe prvo u ogledalo pa krenite dalje zar oni nebi bili sretni da su dobili.. zasto igraju nego za pobjedu…. tako je kako je i kakve usporedbe, jedan jusup i filipovic su kostali kao 10 danasnjih igraca nema love igra se s kim se ima i moze momci sretno dalje drzite se

• 2,06 do kraja rezultat 80-72 taj aut za Podgoricu.Lopta za Podgoricu govorim svojima sad samo treba presing odmah da izgube par sekundi na prenosu u naše polje. Dreznjak pravi dva faula I ide van greška, kao i kod Amerikanca koji gubi loptu i pritom pravi faul i dodatno i posle još jedan faul. Batinic gubi loptu u napadu. Oni zabija ju iz slobni bacanja i prave nam 13-3 u tom razdoblju. Umjesto da igramo zadnje 2 minute na dug napad mi bez veze žurimo jurimo i samo 1 izrađena akcija Buljeviceva trica i da je bio stalni presing da i oni malo troše vrijeme. Mislim da i ovaj Amerikanac treba malo odmora bar po koju minutu iz njegova dva faula su nam dali pet koševa.