41-godišnji Karlović pobjedom učinio nešto što nitko nije u 26 godina

Hrvatski  41-godišnji tenisač Ivo Karlović (ATP – 148.) ostvario je pobjedu u prvom nastupu u novoj sezoni svladavši Španjolca Pabla Andujara (ATP – 59.) sa 6:3, 5:7, 6:4 u dvoboju 1. kola ATP turnira u američkom Delray Beachu nakon dva sata i 16 minuta igre.

Bio je to njihov drugi međusobni meč, a Karlović je do prve pobjede stigao ispalivši 27 asova i s tri breaka, po jednim u svakom setu, ali je u drugom dvaput gubio svoj početni udarac, prenosi Index.hr.

Ovom pobjedom Karlović je najstariji igrač još od Jimmyja Connorsa koji je pobijedio u jednom ATP meču u glavnom ždrijebu. Connors je to napravio 1995.

Karlovića u drugom kolu čeka 28-godišnji Ekvadorac Roberto Quiroz (ATP – 293.) koji je prošao kvalifikacije, a u 1. kolu je bio bolji od Amerikanca Noe Rubina (ATP – 251.) sa 7:6 (1), 6:3.

Karlović je odlučujući break u prvom setu napravio u osmom gemu i u sljedećem realizirao treću set-loptu. Andujar je poveo 2:0 u drugom, ali je hrvatski veteran odmah vratio izgubljeni servis. No 34-godišnji Španjolac je novim breakom u 12. gemu odveo meč u treći set.

Karlović je oduzetim servisom u petom gemu odlučujućeg seta stekao prednost koju je zadržao do desetog gema u kojem je iskoristio svoju drugu meč-loptu.

Dvoboj Karlovića i Quiroza na rasporedu je u nedjelju.

Ivo Karlović je na ovom turniru osvojio naslov 2015. pobijedivši u finalu Amerikanca Donalda Younga, a pet godina prije poražen je u finalu od Latvijca Ernestsa Gulbisa.