Široki slavio u hercegovačkom derbiju protiv Zrinjskog (3:0)

Pred oko 3000 gledatelja na stadionu Pecara, nogometaši Širokog Brijega su u 17. kolu Premijer lige BiH, u hercegovačkom derbiju, svladali HŠK Zrinjski iz Mostara rezultatom 3:0.

Dvoboj hercegovačkih kluba zasjenili su gostujući navijači iz Mostara, popularni Ultrasi, koji su na samom početku utakmice trgali stolice te bacali u teren pirotehnička sredstva. Sudac Emir Pilav je utakmicu prekinuo na nekoliko minuta u prvih 10-ak minuta, a u 17. minuti povukao je igrače u svlačionicu. Nakon što su u gostujući dio tribine ”upali” interventni policajci te odstranili Ultrase s utakmice, utakmica se nastavila nakon 33 minute prekida.

ultras_mostar

Blijedo prvo poluvrijeme razdrmao je nogometaš Širokog Brijega, Krešimir Kordić, koji je pred odmor postigao eurogol. Sjajnim lob udarcem s 20 metara matirao je golmana i kapetana Zrinjskog, Igora Melhera, koji je loptu mogao samo ispratiti pogledom.

nk_siroki_brijeg_hsk_zrinjski_22

U nastavku igre puno bolja igra obiju momčadi, posebice Širokog, koji je u nekoliko navrata opasno prijetio gostujućim vratima. Vrijedi izdvojiti stopostotnu priliku mladog Ćorića iz 51. minute kada na dodavanje Wagnera puca s nekih osam metara iskosa no promašuje gol.

U 58. minuti ”Plavo – bijeli” dva puta pogađaju okvir ”Plemića”. Tomu je prethodila akcija u kojoj kapetan domaćih, Šilić, ubacuje loptu s lijeve strane, a Ivanković puca glavom, no vratar Melher brani. Nakon toga Wagner iz neposredne blizine pogađa prečku, lopta se odbija do Šilića koji također pogađa prečku te rezultat isti.

U 83. minuti jedanaesterac za Široki, izborio ga je Wagner koji je bio srušen u šesnaestercu od strane mladoh Sesara. Siguran s bijele točke bio je Damir Džidić koji pogađa za 2:0.

nk_siroki_brijeg_hsk_zrinjski_11

Dvije minuta kasnije, u akciji su bila dva igrača Širokog koja su ušla u igru u nastavku, Marić je odlično ubacio loptu s lijeve strane na koju natrčava Roskam te snažnim volejom zakucava u mreže gostiju te postavlja konačni rezultat, 3:0.

Nakon utakmice, igrači Širokog Brijega su svoju pobjedu proslavili s vjernim Škriparima koji su ih cijelu utakmicu fer i korektno bodrili.

skripari

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, D. Džidić, Bertoša, Ješe, Koridć,  Šilić (59′, Roskam), Landeka,Wagner, Ćorić (82′, Marić), Serdarušić, Ivanković(72′, Kožul).

HŠK ZRINJSKI: Melher, Sesar, Graovac, Radeljić, Crnov (79′, Arežina), Sćepanović, Miličević, Stojkić (63′.Muminović), Žuržinov (46′, Marijanović), Poredski, Aničić.