Zrinjski prvenstvo otvorio pobjedom nad Olimpicom

Mostarski Zrinjski pobjedom je otvorio novu sezonu u Premijer ligi BiH. U derbiju prvog kola, sudaru ekipa koje su nastupale u Europi, Zrinjski je pred oko tisuću i pol gledatelja na stadionu pod Bijelim brijegom svladao sarajevski Olimpic s 2:0.

Mostarci su solidne goste slomili u zadnjih pola sata, a strijelci su bili Jasmin Mešanović i Vučina Šćepanović.

Zrinjski je bio puno bolja momčad, stvorio je veliki broj prilika i zasluženo je slavio, premda je i Olimpic u par navrata više nego opasno zaprijetio.

Prvo veliko uzbuđenje dogodilo se već u 12. minuti kada je Goran Zakarić iz slobodnjaka sa skoro 20 metara pogodio štap koji čuva mrežu, lopta se otkotrljala odmah uz nju i pola stadiona već je ‘proslavilo’ pogodak, no igra se nastavila.

U 24. minuti sijevnula je kontra Zrinjskog, a lob Steve Nikolića prošao je tik pored vratnice.

Dvije minute prije kraja domaćin je mogao primiti pogodak – s nekih 18 metara Veldin Muharemović uzdrmao je vratnicu, a na odbijenu loptu Dalibor Pandža promašio je za nekoliko centimetara.

U 53. Nikolić je lijepo uposlio Mešanovića, a njegov udarac glavom Hamzić lako brani.

Deset minuta kasnije Zakarić je izveo slobodan udarac s lijeve strane, lopta je preletjela obranu domaćih, a Jasmin Mešanović ju je samo gurnuo u mrežu.

U 77. minuti domaći su riješili pitanje pobjednika. Žeravica je odlično uposlio Šćepanovića, a ovaj rutinski pogodio mrežu Hamzića.

Treba reći i da je debi na golu Zrinjskog imao 19-godišnji vratar Goran Karačić koji je imao par ‘ispada’, no sačuvao je svoju mrežu i pokazao je da može biti dostojna zamjena za Ratka Dujkovića.