Zrinjski pobijedio Slobodu i praktično osigurao ostanak u ligi

Košarkaši Zrinjskog pobijedili su u osmom kolu Lige za ostanak tuzlansku Slobodu (60:52) i praktično osigurali ostanak u ligi. Zrinjski još uvijek može ispasti, no u prilično nategnutoj teoriji.

U vrućoj i polupraznoj dvorani Bijeli brijeg Zrinjski je slavio u vrlo lošoj utakmici s puno pogrešaka i malo poena. Ključne stvari domaćin je napravio u drugoj četvrtini kada je Slobodu ostavio na samo devet poena.

Tih sedam razlike s poluvremena (31:24) mostarski košarkaši sačuvali su do kraja, piše Bljesak.info.

Ali Demić (21 poen, 5 skokova) odigrao je još jednu dobru partiju, a pratili su ga Kevin Brown (13 koševa, 5 skokova), Ljubo Šamadan (12) i Vukota Pavić (12 koševa, 6 skokova). Zrinjski je uspio pobijediti iako je Vedran Princ (2 poena, 1-7 iz igre) imao slab napadački učinak.

Kod gostiju su Džambić i Muratović imali po 15 koševa, Edi Sinadinović dodao je devet poena uz sedam skokova, a bivši igrač Zrinjskog Almir Hasandić imao je katastrofalnu partiju (0 poena, 0-6 šut).