Zrinjski bez finala Kupa!

Nogometaši Zrinjskog nisu se uspjeli plasirati u finale Kupa Bosne i Hercegovine. Nakon što je prvi susret u Sarajevu završio 0:0, isti se ponovio i Pod Bijelim brijegom.

Boljim izvođenjem jedanaesteraca (4:5) Olimpic se tako prvi put u svojoj povijesti plasirao u finale Kupa BiH.

Momčad sarajevskog Olimpica igrat će finale nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine. Ekipa s Otoke izborila je svoje prvo finale u povijesti nakon što je u Mostaru nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca u polufinalu zaustavila mostarski Zrinjski.

Nakon 180 minuta i dvije utakmice u Sarajevu i Mostaru nije bilo pogodaka, pa su se izvodili jedanaesterci. Domaći su dvaput promašili, nesretnici su bili Stojkić i Pehar, a u kraju je u šestoj seriji Ervin Jusufović bio siguran i odveo svoju ekipu u finale.

U regularnom dijelu utakmice Zrinjski je imao svoje šanse preko Nikolića i Simeunovića, no i Olimpic je prijetio te kada se sve sabere sasvim zasluženo prošao dalje.

Zrinjskom je ovo čak sedmi put da je ostao bez finala Kupa na zadnjoj stepenici i treću godinu zaredom oprašta se u polufinalu. Sve tri ove zadnje godine Zrinjski je ispao nakon što je igrao 0:0 u prvoj utakmici u Sarajevu.

Prije početka utakmice održana je minuta šutnje jer je u srijedu u Bosni i Hercegovini proglašen dan žalosti zbog tragičnih događaja u Zvorniku gdje su poginule dvije osobe. Inače, unatoč radnom danu i poslijepodnevnom terminu na stadionu se skupilo solidan broj gledatelja

U drugom susretu na Pecari Široki Brijeg je pogocima Wagnera slavio protiv Borca 2:1 te se plasirao u finale Kupa BiH.