Željezničar minimalno slavio kod Olimpica

U posljednjem susretu 8. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine nogometaši Željezničara u gostima su pobijedili Olimpic s 1:0. Jedini pogodak na stadionu ‘Asim Ferhatović Hase’ postigao je napadač ‘Plavih’ Zoran Kokot u 21. minuti utakmice.

Željezničar je u prvom poluvremenu utakmice imao inicijativu, koja mu je i donijela važna tri boda u novoj sezoni Premijer lige BiH u kojoj nije dobro startao. Početni pritisak donio je rani Kokotov gol, kojim je postavljen konačan rezultat susreta. U 27. minutu utakmice mreža Olimpica se ponovno tresla, ali Đelmićev gol je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Pred kraj prvog poluvremena Mahir Karić je imao priliku da poravna rezultat, ali pucao je preko Antolovićevog gola. Početkom drugog poluvremena Olimpic je krenuo agresivno po izjednačenje. U dobrim prilikama za gol našli su se Raščić i Muharemović, ali njihovi udarci bili su neprecizni.

Dvadesetak minuta do kraja igrač Željezničara Bogdanović je mogao postići drugi gol za svoj tim, njegov udarac glavom je svladao golmana Fejzića, ali odlazi pored stative.

Do kraja utakmice igrači tima s Grbavice nisu dozvolili protivniku da ozbiljnije ugrozi njihov gol i eventualno dođe do poravnanja. U 90. minutu Kokot se našao u dobroj prilici da postigne novi pogodak, ali pucao je preko gola.

Željezničaru je ovo bila tek treća ovosezonska pobjeda, dok je Olimpic ostao na dvije. U narednom kolu Olimpic gostuje Veležu u Mostaru, a Željezničar dočekuje Drinu.