West Ham izbacio Liverpool iz FA Kupa

Nogometaši West Hama plasirali su se u osminu finala engleskog FA Kupa, nakon što su u uzvratnom susretu 4. kola, pogotkom Ogbonne u sudačkoj nadoknadi drugog produžetka, pobijedili Liverpool 2:1.

Iako je trener Liverpoola Juergen Klopp na teren poslao “izmiješan” sastav, a Slaven Bilić udarnu postavu, bila je to utakmica ravnopravnih protivnika u kojoj su “Redsi” možda imali bolje prilike.

Domaći su poveli u 45. minuti preko Antonija, izjednačio je Coutinho u 48, a rezultat 1:1 stajao je na semaforu i po završetku 90. minute. S obzirom da je i prvi susret završio neodlučenim ishodom odluka o pobjedniku pala je u 121. minuti kada je Ogbonna, nakon slobodnog udarca koji je izveo Payet, glavom u mrežu poslao loptu za pobjedu West Hama.

Sljedeći protivnik momčadi Slavena Bilića je Blackburn, a taj susret na programu je 21. veljače.