Veliki preokret Cedevite za pobjedu u Beogradu

U derbiju 18. kola regionalne košarkaške ABA lige Cedevita je u Beogradu pobijedila Crvenu zvezdu 80:79 i učvrstila se na drugom mjestu ljestvice.

Zvezda je sredinom četvrte četvrtine imala prednost 69:58, ali su Zagrepčani na krilima Jacoba Pullena i Mire Bilana, koji su ubacili 24, odnosno 19 koševa, napravili preokret i došli do važne pobjede.

Pullen je na ulasku u posljednju minutu pogodio polaganje za 79:76, a nakon trice Gudurića za izjednačenje, Cedevitin je Amerikanac pet sekundi prije kraja izborio dva slobodna bacanja. Pogodio je prvo, promašio drugo, a u preostalom vremenu pokušaj Kinseya za preokret nije bio uspješan.
Dod Crvene zvezde najbolji su bili Quincy Miller sa 19 i Maik Zirbes sa 17 koševa.

Na ljestvici vodi Budućnost sa 16 pobjeda i 2 poraza, druga Cedevita ima omjer 15-3, Zvezda 13-5, a četvrti Mega Leks 12-6, i po svemu sudeći ove četiri momčadi igrat će doigravanje za prvaka ABA lige.