Velež namučio Zrinjski, odluka odgođena za iduće kolo

U mostarskom derbiju u okviru 28. kola Premijer lige BiH Zrinjski je svladao Velež s 1:0 i tako ostao vodeći na ljestvici Premijer lige. No, pošto je tuzlanska Sloboda uspjela slaviti u Travniku s 3:2 odluka o prvaku bit će odgođena za barem još jedno kolo.

Naime, Zrinjski gostuje kod Mladosti u Kaknju i s pobjedom bi potvrdio četvrtu titulu prvaka države. Korak do toga Plemići su napravili pobijedivši Velež s 1:0, no fenjeraš na ljestvici pružio je lideru neočekivano žilav otpor.

Slomio ga je tek Nemanja Bilbija početkom drugog dijela, koji je pogodio za novu pobjedu Zrinjskog i rekordna 63. boda.

U prvom poluvremenu Zrinjski nikako nije uspijevao slomiti otpor Veleža, iako se cijelo vrijeme igralo pred šesnaestercom Rođenih. Domaći su imali četiri stopostotne šanse, no Zakarićev šut obranio je Bobić, Bilbijin je blokiran, a Katanec i Mešanović pogodili su okvir gola.

No, čim se krenulo u drugo poluvrijeme Zrinjski je poveo. Todorovićev ubačaj Nemanja Bilbija je glavom spremio u mrežu za veliko slavlje i olakšanje na tribinama.

Do kraja utakmice Zrinjski kao da se zadovoljio s tim golom, no s tim nisu domaći navijači koji su svoje ljubimce ipak izviždali unatoč ovoj pobjedi nad gradskim rivalom.