Valencia uzela bod Realu, Mateo Kovačić isključen

U utakmici 18. kola Primere Valencia i Real Madrid su na Mestalli odigrali 2:2.

Real je poveo u 17. minuti nakon atraktivne akcije Ronalda i Balea, koju je okončao preciznim udarcem Benzema. Valencija je potom bila puno bolja i zasluženo je došla do izjednačenja u zadnjim sekundama prvog dijela kada je Pepe srušio Gomesa, a Dani Parejo je bio siguran iz kaznenog udarca.

U 68. minuti Real je ostao s igračem manje jer je Mateo Kovačić dobio izravni crveni karton zbog grubog starta, no “kraljevski klub” je ipak zabio u 81. minuti kada je nabačaj Kroosa Bale glavom neobranjivo proveo u mrežu, prenose agencije.

Vodstvo Reala je trajalo samo minutu jer je Paco Alcacer također glavom poravnao na 2:2. U zadnjim sekundama dvoboja napadač Valencije Negredo je izbio sam ispred vratara Navasa koji je obranio njegov udaraca i spasio Real od poraza. Nakon ovog remija, Rafaelu Benitezu još više se trese trenerski stolac.