Unitedu najveći derbi iz jedinog udarca u okvir gola!

Liverpool je i drugi put ove sezone izgubio od Manchester Uniteda. Ovog puta na Anfieldu bilo je 1:0 za crvene vragove čiji je junak bio Wayne Rooney.

Prvu veliku priliku na utakmici vidjeli smo u 10. minuti kada je Lucas s vlastite polovice dao odličnu dugu loptu za Lallanu, ali ispred njega uspješno intervenira De Gea. Ipak, lopta dolazi do Firmina , čiji udarac s 18 metara je prohujao pokraj vratnice.

Samo dvije minute udarcem iskosa s desetak metara s desne strane pucao je Milner, međutim otišlo je to iznad gola.

United je zaprijetio u 30. minuti, ali Herrera je s 20-ak metara pucao nebu pod oblake.

Sjajnu akciju samo minutu kasnije odigrali su igrači Liverpoola, lopta je na kraju došla do Hendersona čiji udarac s ruba peterca iskosa s desne strane odlazi pokraj suprotne akcije.

U samoj završnici prvog poluvremena Martial je bio u izglednoj poziciji, ali njegov udarac blokirao je Sakho.

Liverpool je bolje otvorio nastavak utakmica, a sjajnu priliku u 51. minuti imao je Can kojem je odličnom reakcijom udarac u korner odbio De Gea.

Odgovorili su vragovi pet minuta kasnije preko Martiala , ali udarac napadača Uniteda je prohujao pokraj gola.

U 64. minuti Firmino je sjajno prošao po lijevoj strani i pronašao nečuvanog Hendersona na 17, 18 metara, no kapetan redsa pucao je jako slabo, ravno u De Geu.

Španjolski vratar puno je teži zadatak imao tri minute kasnije kada je snažno pucao Can s 20 metara. De Gea je samo odbio do Firmina, koji puca, ali i to skida čuvar mreže vragova.

Trenutak odluke dogodio se u 79. minuti kada je Mata ubacio s lijeve strane, Fellaini je najviše skočio, ali njegov udarac glavom zaustavila je prečka. Ipak, lopta se odbija do Rooneya koji zakucava pod gredu za vodstvo Uniteda 1:0.

Bio je to ujedno i povijesni 176. gol Rooneya za vragove kojim je prestigao Thierryja Henryja te postao igrač s najviše golova za jedan klub u Premier ligi. Isto tako, to je bio jedini udarac Uniteda u okvir gola na utakmici.

Liverpool do kraja utakmice nije uspio ozbiljnije ugroziti De Geu pa United tako nosi sva tri boda s Anfielda, a Van Gaal je kupio potreban mir.