U odličnoj atmosferi na Pecari, Široki slavio protiv Veleža

U derbiju 7. kola Premijer lige BiH, u odličnoj sportskoj i navijačkoj atmosferi pred 2.000 gledatelja na stadionu Pecara, Široki Brijeg je pogocima Pehara i Kožulja svladao mostarski Velež 2:0.

Široki u utakmicu i nije najbolje ušao, Velež je pritiskao prvih desetak minuta, a nakon toga domaći su uzeli konce igre u ruke. Tvrda utakmica s puno duela i prekrašaja na sredini terena obilježila je prvo poluvrijeme.

U nastavku Široki je puno bolje igrao, a dobra igra rezultirala je vodstvom u 46. minuti kada za 1:0 pogađa Mate Pehar. Nakon greške gostujuće obrane, loptu presjekao Pehar koji se sam našao pred vratarom Đokićem i postiže svoj prvi ovosezonski pogodak.

Igrala se 69. minuta susreta, gužva u šesnaestercu ‘Rođenih’, lopta dolazi do Zvonimira Kožulja koji prizemnim udarcem s vrha šesnaesterca udvostručuje vodstvo.

Do kraja susreta obje momčadi imale su dobre šanse za postizanje pogotka, no mreže se nisu tresle. Večeras je posebno raspoložen bio kapetan Wagner Santos Lago koji je svojim slalomima izluđivao Veležovu obranu, a na žalost domaćih navijača svoju odličnu igru nije večeras uspio okruniti pogotkom.

Široki Brijeg je ovom pobjedom ponovno preuzeo vrh ljestvice koju je Zrinjski držao jedan dan.

Prije utakmice igrači Širokog Brijega su na teren izašli u majicama na kojima je bila čestitka Škriparima povodom 18. rođendana te su iste poklonili najvatrenijim navijačima ‘Plavo-bijelih’. Na poluvremenu utakmice klub je navijače nagradio ulaznicama za utakmicu Široki Brijeg – Sarajevo, majicama Širokog Brijega te glavnom nagradom – dres NK Široki Brijeg.

90+ Na Pecari se igraju 4 minute sudačke nadoknade

84′ Wagner slalom izluđuje gostujuću obranu, no svoju sjajnu igru nije uspio okruniti pogotkom

78′ – Navijači Veleža, Red Army, napuštaju stadion Pecara

77′ – Iz igre izlazi Kožulj, na terenu je Plazonić

72′ – Izmjena u momčadi Širokog, Ćorluka izlazi iz igre, a ulazi Mario Ljubić

69′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!  Kužulj prizemnim udarcem je zaključio pobjedu protiv Veleža

65′ – Sloban udarac za Velež, sa 20 metara, ali Soldo izbacuje loptu preko gola

64′ – Izmijena u momčadi Širkog , iz igre izlazi Buhač, a ulazi Barišić

63′ – Korner za Široki

59′ – Slobodan udarac za Široki

56′ – Izmijena u momčadi Veleža, iz igre izlazi Merzić, a ulazi Zvonić

55′ – Žuti karton za Kožulja

51′ – Zakarić jako dobar pokušaj prema vratima Veleža, ali bez pogotka

49′ – Korner za Široki, ali bez pogotka

46′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Mate Pehar sam se našao pred gostujućim vratarom i dovodi Široki u vodstvo!

45′ – Početkom poluvremena razultat ostaje 0:0

25′ – Žutim kartonom velež je požutio Darko Maletić

24′ – Velež je imao prednost za kontru koju nije iskoristio

21′ – Lopta za wagnera koji se nije snasao u gužvi

14′ – Zbog prekršaja žuti karton dobio je Mate Pehar

10′ – Široki traži jedanaesterac ali sudac nije vidio igranje rukom

9′ – Pokušaj Jankovica prema vratima Širokog, ali neuspješno

3′ – SASTAVI MOMČADI: ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Pandža, Ćorić, Pehar, Zakarić, Wagner, Ćorluka, Kožulj, Buhač, Brekalo i Marković VELEŽ: Đokić, Škaljić, Zolj, Hajdarović, Vladavić, Hebibović, Merzić, Janković, Pejić, Nikolić, Maletić

nk_siroki_brijeg_fk_velez_31

Igrači proslavljaju pobjedu i rođendan sa Škriparima!

PRE MATCH

-51′ Imena početnih jedanaest za utakmicu dobit ćemo u sljedećih četrdeset minuta

-60′ korteo Škripara od Trga Gojka Šuška do stadiona Pecara