Tevez i Morata donijeli Juventusu prednost

U prvom susretu polufinala nogometne Lige prvaka Juventus je u Torinu pobijedio Real Madrid 2:1 i s golom prednosti putuje na Santiago Bernabeu na uzvrat koji je 13. svibnja.

Juventus je poveo preko Alvara Morate u 9. minutu. Carlos Tevez je šutirao prema golu, loptu je odbio Iker Casillas, a Morata je sproveo u mrežu.

Realu je 27. minutu izjednačenje donio Cristiano Ronaldo nakon što je James Rodriguez sjajno ubacio s desne strane. ‘Kraljevski klub’ je 41. minuti mogao do potpunog preokreta. Isco je sjajno ubacio, a James sa svega nekoliko metara udarcem glavom uzdrmao vratnicu.

Pobjedu ekipi iz Torina donio je Carlos Tevez u 58. minuti iz jedanaesterca. Kazneni udarac je skrivio Carvajal oborivši upravo argentinskog napadača. Real je bio oslabljen neigranjem Luke Modrića i francuskog napadača Karima Benzeme, dok kod Juventusa nije bilo Paula Pogbe i Asamoaha. Uzvratni susret između ova dva kluba igra se za sedam dana u Madridu.

Juventus je posljednji put u polufinalu Lige prvaka bio prije 12 godina i to upravo protiv Reala. U prvom susretu Real je slavio 2:1, no Juve je u uzvratu pobijedio 3:1 i ušao u finale.

Ipak, u završnom ogledu na Old Traffordu torinski sastav je izgubio od Milana nakon izvođenja jedanaesteraca. Od mnogih zvijezda koje su tada igrale za Juve i Real u sastavima su ostali još jedino vratari Gianluigi Buffon i Iker Casillas.

Drugi polufinalni susret, u kojem se sastaju Barcelona i Bayern Munchen, igra se u srijedu.