Terim: Hrvatska nas je nadigrala; Turan se ispričao navijačima

Izbornik turske nogometne reprezentacije Fatih Terim je nakon 0:1 poraza od Hrvatske u susretu 1. kola skupine D na EURU izjavio kako je reprezentacija Hrvatske zasluženo pobijedila.

“Čestitam Hrvatskoj na pobjedi. U prvom poluvremenu smo igrali dobro, ali u drugom nas je Hrvatska nadigrala. I prije početka natjecanja sam najavljivao kako Hrvatska može daleko dogurati. Nama preostaju još dvije utakmice u skupini, protiv Španjolske i Češke i moramo se nastaviti boriti za prolazak skupine. Nažalost, loše smo započeli natjecanje, ali iz ove utakmice moramo izvući pouke. Ne smijemo više olako gubiti lopte, a moramo u našu igru unijeti više trke i borbenosti. Naši najbolji igrači Arda Turan i Hakan Calhanoglu nisu odigrali onako kako znaju, ali to se događa. Da su bili na svojoj uobičajenoj razini, tada bismo ostvarili bolji rezultat”, kazao je Terim, prenosi Hina.

Najzvučnije ime u turskoj reprezentaciji, veznjak Barcelone Arda Turan zbog svoje je loše igre zamijenjen u 65. minuti.

“Ispričavam se turskom narodu zbog svoje loše igre danas. Hrvatska je jako dobra momčad, mi smo učinili sve što smo mogli kako bismo izvukli neodlučeni rezultat, ali nismo uspjeli. Moramo podići glave, jer još uvijek možemo proći skupinu i napraviti veliki rezultat”, kazao je Turan.