Švedska izvukla 1:1 protiv Irske bez udarca u okvir gola!

U utakmici 1. kola skupine E nogometnog Eura u ponedjeljak su Irska i Švedska na stadionu Stade de France odigrali 1:1. Irska je povela u 48. minuti pogotkom Wesa Hoolahana, a Švedska je do izjednačenja došla u 71. autogolom Ciarana Clarka.

Nogometaši Irske bili su znatno bolji u prvom poluvremenu, stvorili su nekoliko prigoda, ali najbolje su imali u 15. i 32. minuti.

U 15. minuti Brady je izveo korner, Clark je glavom proslijedio na drugu vratnicu, a O’Shea je za par centimetara bio prekratak i nije uspio loptu ubaciti u mrežu. Treba istaknuti i pokušaj Hendricka, koji je u 32. minuti pogodio vratnicu, piše Hina.

I u drugo poluvrijeme Irci su krenuli sa jednakom ambicijom, pa im se je već u 48. minuti to isplatilo. Seamus Coleman se probio po desnoj strani i odlično je ubacio za Wesa Hoolahana, koji poluvolejom pogađa za vodstvo Irske 1:0.

Švedska je i nakon primljenog gola djelovala jalovo, kao da je čekala da magični Zlatan Ibrahimović izvede neku čaroliju. I dočekali su je u 71. minuti. Ibro se u kaznenom prostoru sjurio do korner-linije i oštro je ubacio pred vrata Irske, a branič Ciaran Clark glavom je pogodio vlastitu mrežu.

I tako je Švedska bez ijednog udarca u okvir vrata došla do pogotka i vrijednog remija.

U drugom susretu ove skupine u 21 sat sastaju se Belgija i Italija.