Srpski savez istražuje Zvezdin “čudesni preokret”

Nogometaši Crvene zvezde uspješno su počeli novu sezonu u Superligi Srbije, pošto su na Vračaru pobijedili OFK Beograd poslije preokreta sa 6:2 (0:2).

OFK Beograd je poslije prvog poluvremena vodio pogocima Andrića u 17. i Dražića u 45, ali su crveno-bijeli u nastavku za samo 10 minuta postigli četiri gola preko Mbodja u 48, Jovića u 52, Savićevića u 55. iz penala i 58, kao i Josha Parkera u 78. i 90. minutu za trijumf na premijeri.

Trener crveno-bijelih Miodrag Božović dobio je crveni karton na početku drugog poluvremena zbog prigovaranja sucu.

Ipak, neki u ovom preokretu vide sumnjive stvari pa je Povjerenik za integritet natjecanja Nogometnog saveza Srbije Milivoj Mirkov rekao kako će FSS provesti istragu.

“UEFA je sigurno pratila utakmicu OFK Beograd – Crvena zvezda, jer su uplate na ovaj susret u kladionicama bile enormne. Idućih dana očekujemo njihovu reakciju, a poslije toga ću i ja pokrenuti istragu. Ipak, iskustvo me uči da u tim situacijama akteri iz određenih razloga ne žele sa mnom surađivati. Zato je krajnje vrijeme da se ovim problemom pozabave državni organi”, izjavio je Mirkov za SOS kanal.

On je dodao i da će se ovim susretom odigranom na stadionu Obilića na Vračaru vjerojatno više Interpol, nego državne institucije Srbije, poučen dosadašnjim iskustvom, prenosi Blic.