Sparsi razbili Široki

Košarkaši Sparsa razbili su u petak u Skenderiji Široki s 91:63, u susretu 15. kola Lige 10 Košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine.

Susret je već nakon prvog poluvremena izgubio na zanimljivosti jer su domaći košarkaši u potpunosti nadigrali goste i na odmor otišli s 20 koševa prednosti (50:30).

Sparsi su nadigrali Širokobriježane u svim segmentima igre, te je odmah bilo jasno da gosti u ovom susretu nemaju što tražiti. Isti omjer snaga na terenu gledatelji u Skenderiji mogli su vidjeti i u trećoj četvrtini utakmice koji su Sparsi dobili s 21:13 i povećali rezultatsku prednost na 28 koševa razlike.

Gosti su uspjeli parirati domaćinu tek u četvrtoj četvrtini koja je završena rezultatom 20:20. Sparsi su upisali novu domaću pobjedu kojom su privremeno preuzeli prvo mjesto na ligaškoj ljestvici, piše Fena.

Najefikasniji u redovima sarajevske momčadi bio je Ibrahim Durmo s 28 koševa i 13 skokova, dok je Zlatko Jovanović postigao 22 koša. U momčadi Širokog istaknuo se Jan Močnik s 15 koševa i četiri skoka.

Ostali susreti 15. kola na rasporedu su ovog vikenda. Kakanj u subotu u Trebinju gostuje ekipi Leotara, Mladost dočekuje Zrinjski, a Sloboda gostuje Građanskom u Bijeljini. U nedjelju je na rasporedu susretu između Bosne Royal i Bošnjaka.

Ovim porazom Široki je svoje šanse da će igrati u Ligi za prvaka sveo na minimum te ih u posljednja četiri kola očekuje velika borba, a ukoliko je izgube, čekat će ih borba u Ligi za ostanak.