Sparsi porazili Široki: Peršić presudio bivšem klubu

Košarkaši Sparsa su u derbi utakmici drugog kola prvenstva Bosne i Hercegovine u Sarajevu pobijedili Široki s 90:77 (27:25, 26:13, 20:14, 17:25).

Veći dio susreta domaći košarkaši su imali prednost, a do ključne su došli u drugoj četvrtini kada su nakon 20 minuta vodili s 15 poena razlike. Razdoblje dobre igre Sparsa nastavljeno je i u trećoj četvrtini kada sarajevska momčad dolazi do 20 poena prednosti.

Široki je u posljednjem razdbolju zaigrao bolje i jednom trenutku smanjio zaostatak na pet poena, ali domaći nisu dozvolili potpuni preokret.

Sparse su do druge pobjede vodili bivši igrač Širokog Dalibor Peršić sa 29, Nikola Gajić s 25 i Kenan Bajramović sa 22 poena, dok su najefikasniji kod Širokog bili Ivan Novačić s 21, John Dee sa 16 i Juraj Segarić s 15 poena.