Smeč bolji od Goražda: Na Pecari pale prvakinje

Odbojkašice širokobriješkog Smeča slavile su 3:1 (9:25, 25:21, 25:19, 25:18) u dvorani Pecara protiv lidera Goražda u pretposljednjem 13. kolu Super lige Federacije BiH – skupina jug nanijevši gošćama prvi ovosezonski poraz.

Goražde je odlično otvorilo susret te uvjerljivo osvojilo prvi set rezultatom 9:25. No, Širokobriježanke su u nastavku zaigrali puno bolje te su izjednačile na 1:1 osvojivši drugi set rezultatom 25:21.

Treći set gošće otvaraju puno bolje, imale su vodstvo od nekoliko poena razlike, no igračice trenera Ivice Bošnjaka uspjele su preokrenuti rezultat u svoju korist te su na kraju osvojile ovaj set s 25:19.

U četvrtom setu Goražde nije imalo snage za preokret te su odbojkašice Smeča sigurno privele meč kraju osvojivši ga rezultatom 25:18.

Širokobriježankama je ovo bila sedma ovosezonska pobjeda, a u posljednjem 14. kolu gostuju u Livnu kod ekipe Troglava. Goražde u rezultatski nevažnom susretu dočekuje Čapljinu, a poraz u Širokom Brijegu nije im pokvario planove s obzirom da su već osigurale titulu prvakinja skupine jug Super lige Federacije BiH kao i doigravanje za ulazak u Premijer ligu BiH.

U drugom susretu pretposljednjeg kola Mostar je s 3:0 slavio protiv Vogošće.