Širokom uvjerljiva pobjeda nad Građanskim

Košarkaši Širokog su u 15. kolu Lige 12 Košarkaškog prvenstva BiH pred nešto više od stotinu gledatelja na Pecari slavili protiv Građanskog iz Bijeljine 78:59 (20:15, 27:9, 8:22, 23:13 )

U prvoj četvrtini Široki je konstantno vodio, no nije se mogao rezultatski ”odlijepiti”, no u drugoj četvrtini slavili su s 27:9 te su na poluvrijeme otišli s velikih 23 razlike (47:24).

No, u nastavku susreta Građanski je puno bolje izgledao na terenu te su u trećoj četvrtini uspjeli smanjiti zaostatak na devet koševa ostavivši Široki na samo osam postignutih u ovoj četvrtini.

Široki je u posljednjoj četvrtini ”ubacio u višu brzinu” te gostima nije dozvolio potpuni povratak u utakmicu. Igrači trenera Damira Vujanovića tako su na kraju slavili uvjerljivi pobjedu od 19 koševa razlike.

Najbolji u domaćim redovima bili su Maj Kovačevič s 19 i Ivan Novačić sa 17 koševa. Krystopher Faber ostvario je ”double-double” učinak postigavši 12 koševa i 14 skokova. Vrijedi istaknuti i 14 asistencija (3 koša) Juraja Segarića. Kod Građanskog najbolji je bio Milan Janjušević s 18 koševa.