Širokom samo bod u Istočnom Sarajevu

Nogometaši Širokog Brijega nisu uspjeli odnijeti puni plijen iz Istočnog Sarajeva. Iako su kroz cijeli susret bili dominantni te stvorili nekoliko stopostotnih prilika, nisu uspjeli probiti bunker Slavije te je u konačnici rezultat ostao 0:0.

Domaćini su u 7. minuti ozbiljno zaprijetili, a volej udarac odlično je obranio Soldo te je ovo ujedno bila i najbolja prilika za Slaviju na cijelom susretu.

Trener gostiju Slaven Musa u ovaj susret je ušao s dosta ofanzivnom postavom, a vrh napada ”Plavo-bijelih” predvodio je trojac Krstanović, Buhač i Baraban, a iza njih je bio uvijek neugodni Wagner. Prijetio je Široki Brijeg u nekoliko navrata preko Wagnera, Krstanovića, no lopta nije našla svoj put ka mreži. Marković i Baraban su pred kraj poluvremena oštro ubacivali loptu na peterac Slavije, no domaći stoperi su spašavali situaciju.

U nastavku susreta još bolja igra Širokog i veći pritisak. Menalo je na poluvremenu zamijenio Buhača, a nešto kasnije Kresinger je ušao umjesto Barabana. Upravo je rezervist Menalo, nakon jednog kornera, promašio prazna vrata domaće momčadi. Potom se nastavila serija ozbiljnih prijetnji gostiju; Wagner je nakon jednog solo prodora pucao ‘ljevicom’ no lopta je otišla tik uz vratnicu. Veliku priliku propustio je Krstanović koji je s lijeve strane snažno pucao, no lopta je otišla pored vratiju.

Do kraja susreta domaći su u 89. minuti zaprijetili iz jedne kontre, no stoperi Širokog sigurno su ”očistili” situaciju. Veliku priliku za pobjedu Široki je propustio u 90. minuti kada je Krstanović s nekih 15-ak metara imao priliku matirati domaćeg vratara, ali pucao je ravno u njega.

S ovim bodom puno mogu biti zadovoljniji u stožeru Slavije, dok će Širokobriježani žaliti za propuštenim prilikama i bodovnom izjednačenju s drugoplasiranim Zrinjskim.

Premijerligašku ljestvicu predvodi Sloboda sa 22 boda, drugi je Zrinjski s 21, a treće Sarajevo s 19 bodova. Jednako toliko ima Široki Brijeg na četvrtom mjestu te Radnik na petom.

Slijedi prvenstvena pauza, a Široki Brijeg će u 12. kolu (18. listopad) igrati protiv Olimpica na Pecari.